Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace Tomáš Garrigue Masaryk Životopis Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7.března 1850 v Hodoníně. Jeho otec pracoval jako kočí na císařských statcích,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prezentace Tomáš Garrigue Masaryk Životopis Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7.března 1850 v Hodoníně. Jeho otec pracoval jako kočí na císařských statcích,"— Transkript prezentace:

1

2 Prezentace Tomáš Garrigue Masaryk

3 Životopis Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7.března 1850 v Hodoníně. Jeho otec pracoval jako kočí na císařských statcích, matka byla kuchařka. Masaryk se učil kovářem. Později nastoupil na gymnázium a po maturitě (1872) nastoupil do Vídeňské univerzity na filosofickou fakultu. Po ukončení univerzity odjel Masaryk na cesty do Itálie a Německa. V Německu strávil na univerzitě v Lipsku jeden rok. Zde v červnu 1877 poprvé spatřil svoji budoucí manželku Charlottu Garrigue S Charlottou se oženil 15.3.1878. V květnu 1879 se Masarykovi narodila první dcera Alice, o rok později syn Herbert a roku 1886 syn Jan.

4 V roce 1885 Masaryk publikoval své hlavní filosofické dílo "Základové konkrétné logiky: Třídění a soustava věd". V roce 1907 se Masaryk stal opět poslancem vídeňského parlamentu. V roce 1920, 27. května, byl Tomáš Garrigue Masaryk zvolen prezidentem podle nové československé ústavy - do funkce prezidenta byl pak zvolen ještě dvakrát. Masaryk jednal s vládami Anglie, Ruska a Spojených států a podařilo se mu prosadit poválečné roztržení Rakouska-Uherska a vznik samostatného státu Čechů a Slováků. 14.října 1918 se Masaryk stal předsedou prozatímní československé vlády V roce 1920, 27. května, byl Tomáš Garrigue Masaryk zvolen prezidentem podle nové československé ústavy - do funkce prezidenta byl pak zvolen ještě dvakrát. Masaryk zemřel 14 září 1937 na zámku v Lánech

5 Foto Tomáše Garrigua Masaryka

6 Konec


Stáhnout ppt "Prezentace Tomáš Garrigue Masaryk Životopis Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7.března 1850 v Hodoníně. Jeho otec pracoval jako kočí na císařských statcích,"

Podobné prezentace


Reklamy Google