Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_Čj.07.13.1 z 2 Vyjmenovaná slova po Mgr. Jana Michálková Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, Příspěvková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_Čj.07.13.1 z 2 Vyjmenovaná slova po Mgr. Jana Michálková Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, Příspěvková."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_Čj z 2 Vyjmenovaná slova po Mgr. Jana Michálková Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, Příspěvková organizace Číslo šablony: Ročník: III. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. S

2 Škola: Základní a Mateřská škola pro tělesně postižené, Lužická 920/7, Liberec, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Název projektu: Kvalita, interaktivita a kreativita (KIK) Název šablony: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Vyjmenovaná slova po S Název výukového materiálu: Vyjmenovaná slova po S Autor výukového materiálu: Mgr. Jana Michálková Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – první stupeň - první období Vzdělávací obor a tematický okruh: Český jazyk, Jazyková výchova Ročník, pro který je výukový materiál určen: III. Druh učebního materiálu: prezentace s pracovními listy Anotace: Prezentace seznamuje žáky s vyjmenovanými slovy po S. Součástí prezentace jsou fotografie k lepšímu zapamatování a pracovní listy. k procvičování. Klíčová slova: vyjmenovaná slova po s Druh interaktivity: kombinovaná

3 Vyjmenovaná slova po S

4 SYN potomekpotomek

5 SYtý najedenýnajedený

6 SÝR mléčný výrobek

7 SYROVÝ ne tepelně zpracovaný

8 SYCHRAVÝ vlhkývlhký

9 USYCHAT uschnoutuschnout

10 SÝKORA zpěvný pták

11 SÝ Č EK malá sova

12 SYSEL hlodavechlodavec

13 SY Č ET vydávat zvuk

14 SYPAT nechat padat

15 METODICKÉ POKYNY Cíl: Seznámení s vyjmenovanými slovy po S. Organizace: Výuku realizujeme v učebně opatřené interaktivní tabulí. Možná je i individuální výuka na počítači. Při vzdělávací činnosti uplatňujeme individuální přístup k žákům. Popis práce se vzdělávacím materiálem: Žáci jsou usazeni před interaktivní tabuli. Učitel spouští prezentaci. Snímek 4- 14: V první části prezentace se žáci seznamují s vyjmenovanými slovy po S. Ke každému vyjmenovanému slovu je přiřazeno synonymum.

16 ZDROJE: Snímek 4, 6, 7, 8, 9, 14: In: Office.microsoft.com [online] [cit ]. Dostupné z: Klíčová slova: syn, sýr, syrové maso, déšť, suchý, písek Snímek 5: Fat. Wikimedia [online] [cit ]. Dostupné z: 193%29.jpg 193%29.jpg Snímek 10: Sýkora. Wikipedia [online] [cit ]. Dostupné z: Snímek 11: Sýček. Wikipedie [online] [cit ]. Dostupné z: octua_%29%281%29.jpg octua_%29%281%29.jpg

17 Snímek 12: Sysel. Wikipedie [online] [cit ]. Dostupné z: ng.jpg ng.jpg Snímek 13: Zmije. Wikipedie [online] [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_Čj.07.13.1 z 2 Vyjmenovaná slova po Mgr. Jana Michálková Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, Příspěvková."

Podobné prezentace


Reklamy Google