Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fašistická Itálie Petr Machala. 1.Kdy byla sjednocena Itálie? 2.Na které straně stála v době I. světové války? 3.Jaké sliby byly Itálii dány? 4.Proč ujíždí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fašistická Itálie Petr Machala. 1.Kdy byla sjednocena Itálie? 2.Na které straně stála v době I. světové války? 3.Jaké sliby byly Itálii dány? 4.Proč ujíždí."— Transkript prezentace:

1 Fašistická Itálie Petr Machala

2 1.Kdy byla sjednocena Itálie? 2.Na které straně stála v době I. světové války? 3.Jaké sliby byly Itálii dány? 4.Proč ujíždí z Pařížské mírové konference delegace Itálie? Co už známe.

3 původně Mussoliniho diktatura základ slova – fasces ZNAKY: odmítá demokracii a parlamentní systém stát je pevný, centralizovaný, hierarchicky uspořádaný – stojí a padá s vůdcem v čele státu je vůdce Co je to fašismus?

4 jedinec se musí podřídit kolektivu odmítá pacifismus rasistický, xenofobní nenávidí komunisty nacismus je navíc silně antisemitský

5 po I. sv. válce v Itálii zklamání z výsledků války rodí se "legenda o zmrzačeném vítězství„ v Itálii se množí protiamerické demonstrace nejaktivnější byli fašisti, kteří kritizují premiéra Orlanda

6 Itálie po válce demobilizuje prožívá hospodářskou krizi sociální situace radikalizuje masy „bohatí“ se bojí diktatury proletariátu v letech 1921/22 vrcholí hospodářská krize fašisti využívají nespokojenosti dělníků

7 1922 – „pochod na Řím“

8 král označil fašisty za vlastence (Viktor Emanuel III.) Mussolini v 39 letech nejmladším premiérem

9 celosvětová konjunktura ulehčila proces konsolidace fašistického státu DUCE - „Mussolini má vždycky pravdu“.

10 1929 – Lateránské dohody

11 Haile Selassie I. (císař 1930-1974) Napadení Habeše (1935 - 1936)

12

13 Děkuji za pozornost. Víte, kdo je žena na obrázku?


Stáhnout ppt "Fašistická Itálie Petr Machala. 1.Kdy byla sjednocena Itálie? 2.Na které straně stála v době I. světové války? 3.Jaké sliby byly Itálii dány? 4.Proč ujíždí."

Podobné prezentace


Reklamy Google