Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dělení: Dělení: Europoidní Europoidní Mongoloidní Mongoloidní Negroidní Negroidní Australonénská rasa Australonénská rasa.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dělení: Dělení: Europoidní Europoidní Mongoloidní Mongoloidní Negroidní Negroidní Australonénská rasa Australonénská rasa."— Transkript prezentace:

1

2 Dělení: Dělení: Europoidní Europoidní Mongoloidní Mongoloidní Negroidní Negroidní Australonénská rasa Australonénská rasa

3 Europoidní rasa Je jedna z lidských ras, která se vyznačuje světlým zbarvením kůže. Často se tak označují lidé pouze evropskéhopůvodu.Později se sem začali zařazovat i lidé z blízkého původu, severní Afriky střední Asie a severozápadní části indického subkontinentu. Je jedna z lidských ras, která se vyznačuje světlým zbarvením kůže. Často se tak označují lidé pouze evropskéhopůvodu.Později se sem začali zařazovat i lidé z blízkého původu, severní Afriky střední Asie a severozápadní části indického subkontinentu.

4 Mongoloidní rasa Mongoloidní rasa (též žlutá rasa či asijsko- americká rasa) je jednou ze tří hlavních lidských ras. Vyznačující se snědou (žlutou) pletí, rovnými tmavými vlasy a tzv.: šikmé oči. Mongoloidní rasa (též žlutá rasa či asijsko- americká rasa) je jednou ze tří hlavních lidských ras. Vyznačující se snědou (žlutou) pletí, rovnými tmavými vlasy a tzv.: šikmé oči. Kolébkou této rasy je pravděpodobně území dnešní Číny. Dnes jde o nejpočetnější lidskou rasu. Patří do ní Číňané, Japonci, Korejci, Vietnamci, Mongolové, Kazaši a také američtí Indiáni a Eskymáci. Kolébkou této rasy je pravděpodobně území dnešní Číny. Dnes jde o nejpočetnější lidskou rasu. Patří do ní Číňané, Japonci, Korejci, Vietnamci, Mongolové, Kazaši a také američtí Indiáni a Eskymáci. Název pochází od Mongolů, kteří měli v Evropě pověst krutých válečníků. Název pochází od Mongolů, kteří měli v Evropě pověst krutých válečníků.

5 Negroidní rasa Negroidní rasa je jednou ze tří hlavních lidských ras. Protože se vyznačuje tmavou pletí, jsou její příslušníci obecně označováni jako černoši. Negroidní rasa je jednou ze tří hlavních lidských ras. Protože se vyznačuje tmavou pletí, jsou její příslušníci obecně označováni jako černoši. Černoši žijí především v subsaharské Africe. Vzhledem k tomu, že v minulosti byli černoši často zneužíváni jako otroci, tvoří dnes významnou menšinu i v jiných státech, např. v USA, kde jsou oficiálně nazýváni Afroameričané. Černoši žijí především v subsaharské Africe. Vzhledem k tomu, že v minulosti byli černoši často zneužíváni jako otroci, tvoří dnes významnou menšinu i v jiných státech, např. v USA, kde jsou oficiálně nazýváni Afroameričané.

6 Australonénská rasa Jsou původními obyvateli Austrálie Jsou původními obyvateli Austrálie Soudí se, že do Austrálie přišli z Asie v době, kdy Malajsie a Nová Guinea ještě tvořily pevninský most a proto bylo možné přejít z Asie do Austrálie suchou cestou. Podle archeologických výzkumů obývali domorodci zemi nepřetržitě 50 000 let. Soudí se, že do Austrálie přišli z Asie v době, kdy Malajsie a Nová Guinea ještě tvořily pevninský most a proto bylo možné přejít z Asie do Austrálie suchou cestou. Podle archeologických výzkumů obývali domorodci zemi nepřetržitě 50 000 let.

7 Zde žije Europoidní rasa.

8 Zde žije povětšinou mongoloidní rasa. Zde žije povětšinou mongoloidní rasa.

9 Zde zase negroidní rasa. Zde zase negroidní rasa.

10 A tady Australonénská rasa A tady Australonénská rasa

11 Vyrobil Kusbi Vyrobil Kusbi www.prezentacedownload.wgz.cz www.prezentacedownload.wgz.cz www.prezentacedownload.wgz.cz Konec Konec


Stáhnout ppt "Dělení: Dělení: Europoidní Europoidní Mongoloidní Mongoloidní Negroidní Negroidní Australonénská rasa Australonénská rasa."

Podobné prezentace


Reklamy Google