Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Street Dance. Úvaha pojem Street Dance zahrnuje všechny „pouliční“ tance: Hip-hop Just Dance X-Dance RnB Break Dance Atd….

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Street Dance. Úvaha pojem Street Dance zahrnuje všechny „pouliční“ tance: Hip-hop Just Dance X-Dance RnB Break Dance Atd…."— Transkript prezentace:

1 Street Dance

2 Úvaha pojem Street Dance zahrnuje všechny „pouliční“ tance: Hip-hop Just Dance X-Dance RnB Break Dance Atd….

3 Styl Tyto tance mají společný životní styl i oblékaní: Kšiltovky volné kalhoty graffiti, masivní zlaté řetězy apod.

4 Pro Street dance jsou typické tzv. Battles (jamming), kdy jednotlivci, dvojice nebo skupinka lidí tančí kolem sebe. Pozoruje je přitom hlouček lidí, kteří je následně posuzují a určí vítěze. Battles se většinou odehrávají ve volném prostranství.

5

6 RnB Rhythm and Blues populární hudba, vytvořena afroameričany. Původně se termín užíval na styl hudby ze 40. letech 20.století kombinující prvky jazzu, gospelu a blues. Nejčastějšími nástroji původního RnB byly basová kytara, saxofon, bicí a klávesy…. A je to také druh tance

7 Break Dance také známý jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh tance street dance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Brakedence je jedna ze čtyř základních částí kultury hip hopu (další jsou rap, DJing a graffiti). Vyvinul se mezi afro- americkou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku a v Los Angeles na začátku 70. let. Breakdance je populární hlavně u mládeže.tancestreet dancehip hopurapDJinggraffiti BronxuNew YorkuLos Angelesmládeže

8 Pictures of Dance

9 Street dance dnes lidé tančí hlavě pro radost nebo pro vypracování postavy a nebo protože se jim líbí typická hudba, která tento tanec provází. Všechny tyto tance mají společné to, že se tančí uvolněně a často se tančí podle textu hudby, na kterou se zrovna tancuje. Všechny streetové tance jsou plné svobody a uvolněnosti, protože právě kvůli svobodě začali vznikat.


Stáhnout ppt "Street Dance. Úvaha pojem Street Dance zahrnuje všechny „pouliční“ tance: Hip-hop Just Dance X-Dance RnB Break Dance Atd…."

Podobné prezentace


Reklamy Google