Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PTÁCI 3. a 4.ročník. Charakteristika Teplokrevní obratlovci. Snášejí vejce z kterých se líhnou mláďata. Dvojnozí, přední končetiny mají přeměněná v křídla.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PTÁCI 3. a 4.ročník. Charakteristika Teplokrevní obratlovci. Snášejí vejce z kterých se líhnou mláďata. Dvojnozí, přední končetiny mají přeměněná v křídla."— Transkript prezentace:

1 PTÁCI 3. a 4.ročník

2 Charakteristika Teplokrevní obratlovci. Snášejí vejce z kterých se líhnou mláďata. Dvojnozí, přední končetiny mají přeměněná v křídla. Jejich tělo je kryté peřím, duté kosti umožňují většině z nich létat.

3 zobák nohy křídla krk hlava vole trup

4 BĚŽCI PLAVCI LETCI Rozdělení:

5 BĚŽCILETCI PŠTROSI (pštros) KIVIOVÉ (kivi) Dobře běhají ale nelétají, o vejce pečuje především samec. VRUBOZUBÍ (husa, kachna, labuť) HRABAVÍ (bažant, koroptev, tetřev, kur, krocan) BRODIVÍ (čáp, volavka) DRAVCI (orel, káně, sokol, jestřáb, poštolka) SOVY (sova pálená, výr, puštík, kalous) PAPOUŠCI ŠPLHAVCI (datel, strakapoud, žluva) PĚVCI (skřivan, kos, stehlík, hýl, vrabec, sýkora, vlaštovka) O mláďata se starají oba rodiče nebo spíše samice. PLAVCI TUČŇÁCI Nelétaví ptáci přizpůsobení životě ve vodě. Obývají chladné oblasti na jižní polokouli.

6 Známe na 10 000 druhů ptáků

7 POZNÁVAČKA – ptáci v ČR

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25


Stáhnout ppt "PTÁCI 3. a 4.ročník. Charakteristika Teplokrevní obratlovci. Snášejí vejce z kterých se líhnou mláďata. Dvojnozí, přední končetiny mají přeměněná v křídla."

Podobné prezentace


Reklamy Google