Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VYJMENOVANÁ SLOVA PO S ROZLIŠUJEME Vytvořil: Mgr. Renáta Pokorná VY_32_Inovace/8_475 27. 2. 2012.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VYJMENOVANÁ SLOVA PO S ROZLIŠUJEME Vytvořil: Mgr. Renáta Pokorná VY_32_Inovace/8_475 27. 2. 2012."— Transkript prezentace:

1 VYJMENOVANÁ SLOVA PO S ROZLIŠUJEME Vytvořil: Mgr. Renáta Pokorná VY_32_Inovace/8_475 27. 2. 2012

2 Anotace: Znalost správného pravopisu po obojetné souhlásce S, procvičovací cvičení Příloha – pracovní list pro žáky (Microsoft Word) Jazyk: český jazyk Očekávaný výstup: znalost pravopisu vyjmenovaných slov po S, porovnání významu slov, pamětní zvládnutí vyjmenovaných slova a jejich použití ve větě Speciální vzdělávací potřeby: Žádné Klíčová slova: vyjmenovaná slova po S a slova příbuzná, pravopis, slova odlišná Druh učebního materiálu: DUM - Prezentace doplněná výkladem Cílová skupina: Žák Typická věková skupina: 8 - 9 let (3. ročník)

3 y nebo i PAMATUJ !!! SYN USÍNÁ Malý Honzík usíná. Byli jsme na návštěvě u syna u syna

4 y nebo i PAMATUJ !!! SYTÝ Najedl se a je sytý. v SÍTI Petr usnul v houpací síti.

5 y nebo i PAMATUJ !!! SÝRSÝR SÝRSÝR SÍRA Myš snědla kousek sýra. Síra je žlutý nerost.

6 y nebo i PAMATUJ !!! SYPE SÍPE Nákladní atuo sype písek. Ty jsi něco pil?

7 y nebo i PAMATUJ !!! SYRÝ = syrový Nejraději jím syrovou zeleninu. SIROTEK = ten, komu zemřeli oba rodiče. SIRÝ = osirelý v

8 y nebo i Zkus doplnit: Ta s__rová pomazánka se ti povedla. Harry Potter byl s__rotek. Parky a sady os__řely. V lesích už nerostou s__rovinky. Listí zas__pává lesní cesty. S__ťku na motýli i rybářské s__tě jsme uložili.

9 y nebo i Zkus doplnit: Nas__cená zvířata se připravují na zimu. Pos__láme vám s__rové ryby. Pos__pali jsme pizzu s__rem. S__rová zelenina má více vitamínů. S__ra se vyskytuje v přírodě jako nerost. Spousty s__pkého sněhu zas__paly s__lnice.

10 Použité obrázky: Kliparty Microsoft Office


Stáhnout ppt "VYJMENOVANÁ SLOVA PO S ROZLIŠUJEME Vytvořil: Mgr. Renáta Pokorná VY_32_Inovace/8_475 27. 2. 2012."

Podobné prezentace


Reklamy Google