Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TÉMA:VYJMENOVANÁ SLOVA PO M Vytvořila: Mgr. Alena Zicháčková VY_32_Inovace/8_463 Datum: 9. 1. 2012.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TÉMA:VYJMENOVANÁ SLOVA PO M Vytvořila: Mgr. Alena Zicháčková VY_32_Inovace/8_463 Datum: 9. 1. 2012."— Transkript prezentace:

1 TÉMA:VYJMENOVANÁ SLOVA PO M Vytvořila: Mgr. Alena Zicháčková VY_32_Inovace/8_463 Datum:

2 Anotace: Prezentace může sloužit jak k výkladu, procvičování, tak k opakování. Jazyk: Český jazyk Očekávaný výstup : Vyvození vyjmenovaných slov po M, význam slov, použití ve větách. Speciální vzdělávací potřeby: Žádné. Klíčová slova: Vyjmenovaná slova po M. Druh učebního materiálu: DUM - prezentace doplněná výkladem. Cílová skupina: Žák. Typická věková skupina: 8 – 9 let (3.ročník)

3 MY MÝTMYSLIT MÝLIT SE HMYZ MYŠHLEMÝŽĎ MÝTIT ZAMYKATSMÝKAT DMÝCHATCHMÝŘÍNACHOMÝTNOUT SE LITOMYŠL

4 Z PÍSMEN UTVOŘ VYJMENOVANÁ SLOVA A BALONKY OČÍSLUJ! M Y T M Ý M Y S L IT M Ý L I T E S H M Y Z Š M Y H L E M Ý Ž Ď M Ý T I T Z A M Y K A T S M Ý K A T D M ÝCH A T M Ý Ř Í N A O M Ý T N O U T S E L I T O M Y Š L

5 MY VŠICHNI MI MNĚ MÝT UMÝVAT MÍT VLASTNIT ZAPAMATUJTE SI! chodíme do školy. Chce se spát. Před jídlem si musíme ruce. Budu samé jedničky pojedeme na výlet. Půjč pastelku. Chci krásný dům.

6 MYLA MÝLÍ SE MYJI MILÁ MILÝ MÍJÍ UMÝVALA DĚLÁ CHYBU UMÝVÁM HODNÁ HODNÝ UBÍHÁ MINE OSLOVENÍ ZAPAMATUJTE SI! Spoj obrázek se sluníčkem. Maminka nádobí. Moje babičko! Pavel se často Ty jsi ale Každý den se Závodník překážku.

7 ODPOVĚZTE NA OTÁZKY. Koho honí kočka? Kdo má na zádech domeček? Jak se řekne jinak kácet les? Kde se narodil Bedřich Smetana? Čím se živí ježek? Jak se řekne jinak hajný?

8 ZDROJE: OBRÁZKY: ClipArt – MS PowerPoint


Stáhnout ppt "TÉMA:VYJMENOVANÁ SLOVA PO M Vytvořila: Mgr. Alena Zicháčková VY_32_Inovace/8_463 Datum: 9. 1. 2012."

Podobné prezentace


Reklamy Google