Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TÉMA:VYJMENOVANÁ SLOVA PO M Vytvořila: Mgr. Alena Zicháčková VY_32_Inovace/8_463 Datum: 9. 1. 2012.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TÉMA:VYJMENOVANÁ SLOVA PO M Vytvořila: Mgr. Alena Zicháčková VY_32_Inovace/8_463 Datum: 9. 1. 2012."— Transkript prezentace:

1 TÉMA:VYJMENOVANÁ SLOVA PO M Vytvořila: Mgr. Alena Zicháčková VY_32_Inovace/8_463 Datum: 9. 1. 2012

2 Anotace: Prezentace může sloužit jak k výkladu, procvičování, tak k opakování. Jazyk: Český jazyk Očekávaný výstup : Vyvození vyjmenovaných slov po M, význam slov, použití ve větách. Speciální vzdělávací potřeby: Žádné. Klíčová slova: Vyjmenovaná slova po M. Druh učebního materiálu: DUM - prezentace doplněná výkladem. Cílová skupina: Žák. Typická věková skupina: 8 – 9 let (3.ročník)

3 MY MÝTMYSLIT MÝLIT SE HMYZ MYŠHLEMÝŽĎ MÝTIT ZAMYKATSMÝKAT DMÝCHATCHMÝŘÍNACHOMÝTNOUT SE LITOMYŠL

4 Z PÍSMEN UTVOŘ VYJMENOVANÁ SLOVA A BALONKY OČÍSLUJ! M Y T M Ý M Y S L IT M Ý L I T E S H M Y Z Š M Y H L E M Ý Ž Ď M Ý T I T Z A M Y K A T S M Ý K A T D M ÝCH A T M Ý Ř Í N A O M Ý T N O U T S E L I T O M Y Š L

5 MY VŠICHNI MI MNĚ MÝT UMÝVAT MÍT VLASTNIT ZAPAMATUJTE SI! ------------ chodíme do školy. Chce se ------------- spát. Před jídlem si musíme ---------------- ruce. Budu ---------------- samé jedničky. ----------- pojedeme na výlet. Půjč ----------- pastelku. Chci ------------ krásný dům.

6 MYLA MÝLÍ SE MYJI MILÁ MILÝ MÍJÍ UMÝVALA DĚLÁ CHYBU UMÝVÁM HODNÁ HODNÝ UBÍHÁ MINE OSLOVENÍ ZAPAMATUJTE SI! Spoj obrázek se sluníčkem. Maminka--------------------- nádobí. Moje ---------------------- babičko! Pavel se často -------------------. Ty jsi ale ----------------------. Každý den se --------------------. Závodník -------------------- překážku.

7 ODPOVĚZTE NA OTÁZKY. Koho honí kočka? --------------------------- Kdo má na zádech domeček? --------------------------- Jak se řekne jinak kácet les? ---------------------------- Kde se narodil Bedřich Smetana? -------------------------- Čím se živí ježek? -------------------------- Jak se řekne jinak hajný? --------------------------

8 ZDROJE: OBRÁZKY: ClipArt – MS PowerPoint


Stáhnout ppt "TÉMA:VYJMENOVANÁ SLOVA PO M Vytvořila: Mgr. Alena Zicháčková VY_32_Inovace/8_463 Datum: 9. 1. 2012."

Podobné prezentace


Reklamy Google