Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Karolína Beranová Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Karolína Beranová Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Karolína Beranová Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/ Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. SADA č. XIV Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA XIV_VV, DUM č.20 Vzdělávací oblast: Umění a kultura Vzdělávací obor: Výtvarná výchova Název: Moderní architektura Autor: Mgr. Karolína Beranová Stručná anotace: Žák interpretuje obrazné vyjádření současnosti, vychází ze znalostí moderní architektury a vytváří své vlastní variace. Metodické zhodnocení: Materiál byl vytvořen v březnu 2012 a použit ve výuce výtvarné výchovy v 9.C dne ,obsahuje ukázky moderní architektury, pokyny pro vlastní tvorbu a ukázky prací žáků ZŠ Studánka.

2 Moderní architektura

3 Tančící Dům Praha

4 obchodní dům Selfridges v Birminghamu

5 novinářská tribuna na londýnském kriketovém stadionu Lord’s

6 Dubaj

7 Úkoly pro žáky na formát A2 navrhněte netradiční tvar stavby, nechte se inspirovat přírodou a tvorbou architekta Jana Kaplického / chobotnice, rejnok/ stavbu propojte s okolím, rostliny mohou prorůstat návrh může být fantazijní a nereálný použijte libovolnou techniku, podmínkou je výrazná barevnost

8 Ukázky prací žáků

9

10

11

12

13

14

15 Použité obrázky Tančící dům, Praha[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Fm_2.JPG Fm_2.JPG Jan Kaplický, obchodní dům Selfridges v Birminghamu [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Exterior2.jpg Jan Kaplický, novinářská tribuna na londýnském kriketovém stadionu Lord’s [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Hotel v Dubaji [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Všechny ukázky prací byly vytvořeny žáky ZŠ Studánka


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Karolína Beranová Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146."

Podobné prezentace


Reklamy Google