Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Karolína Beranová Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Karolína Beranová Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Karolína Beranová Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/ Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. SADA č. XIV Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA XIV_VV, DUM č.16 Vzdělávací oblast: Umění a kultura Vzdělávací obor: Výtvarná výchova Název: Pravěké Venuše Autor: Mgr. Karolína Beranová Stručná anotace: Žák interpretuje umělecké vizuálně obrazné vyjádření minulosti, využívá mezipředmětových vztahů a znalostí historických skutečností Metodické zhodnocení: Materiál byl vytvořen v listopadu 2011 a použit ve výuce výtvarné výchovy v 6.A dne Obsahuje stručný přehled tvorby ženských pravěkých plastik, návod k vlastní výtvarné tvorbě a ukázky prací žáků ZŠ Studánka.

2 ženské figurky nebo ryté kresby z doby kamenné symboly mateřství a plodnosti

3 paleolit, asi let př.n.l. plastika ze směsi popela, hlíny a kostního prachu výška 11,5 cm z Dolních Věstonic na Moravě

4 neandrtálská kultura kamenný reliéf Laussel ve Francii

5 paleolit, asi let př.n.l. z mamutího klu geometrické tvary naleziště - Francie

6 mladší paleolit, asi let př.n.l. vápencová soška 11 cm vysoká naleziště - Rakousko

7 1.Vybrat typ pravěké Venuše 2.Podobu nakreslit a vystínovat měkkou tužkou 3.Pozadí vyplnit odstíny maximálně dvou barev 4.Míchat odstíny 5.Nejprve namíchat světlé, potom tmavé odstíny, nakonec použít černou

8 Zelené odstíny

9

10

11

12 PIJOAN, J., Dějiny umění, 2. vydání, Euromedia – Balios Praha 2000, 1. díl, ISBN

13 Věstonická Venuše - [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Venuše s rohem - [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: a.JPG Venuše z Lespugue -[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Willendorfská Venuše - [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Karolína Beranová Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146."

Podobné prezentace


Reklamy Google