Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OPAKOVÁNÍ ČÍSLOVEK (+ pracovní list)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OPAKOVÁNÍ ČÍSLOVEK (+ pracovní list)"— Transkript prezentace:

1 OPAKOVÁNÍ ČÍSLOVEK (+ pracovní list)
1. DRUHY ČÍSLOVEK- URČITÉ / NEURČITÉ základní, řadové, druhové, násobné 2. ČÍSLA NAPIŠ SLOVY- 25- dvacet pět (pětadvacet) 826- osm set dvacet šest (šestadvacet) 1732- jeden tisíc sedm set třicet dva (dvaatřicet)

2 OPAKOVÁNÍ ČÍSLOVEK 3.Číslovky sto, tisíc, milion skloňujeme podle vzorů : sto - město tisíc - stroj milion - hrad

3 OPAKOVÁNÍ ČÍSLOVEK 4. Rozhodni, kde se za následujícími číslovkami bude psát tečka : Do mateřské školy chodí děti od 3 do 6 let. První stupeň tvoří žáci 1.– 5.ročníků. Od 17.listopadu 1939 byly české vysoké školy uzavřeny až do konce 2.světové války. V roce 1948 se v Praze konal XI.všesokolský slet. Dočteme se o tom v 1.díle na straně 46–49 .Na mistrovství světa v Chile obsadili naši fotbalisté 2.místo. Naši hráči se ujali vedení teprve ve 12.minutě. Václav IV.byl synem Karla IV. a dokončil stavbu nového mostu. Začátek představení je ve 20 hodin. Vyhrál jsem 1.místo.

4 OPAKOVÁNÍ ČÍSLOVEK 5. Číslovky neurčité : málo, několikátý, mnoho, několikrát 6. Doplň správný tvar číslovky dva : Najdi číslo dělitelné dvěma. Utkání se hrálo ve dvou poločasech. Uviděla jsem dva spolužáky. Svým dvěma sourozencům jsem koupila míč.O těch dvou už to vím. Přišel tam se dvěma kamarády. Poslouchej oba dva.

5 Digitální učební materiál:
Autor: Mgr.Petra Adamčíková Stupeň a typ vzdělávání: 2.stupeň ZŠ Ročník: šestý Předmět: český jazyk Počet vyuč.hodin: 1 Škola : ZŠ a MŠ L.Kuby 48, České Budějovice Vytvořeno: srpen 2011 Druh uč.materiálu – prezentace –Microsoft PowerPoint-výklad a procvičování Školní rok 2011/12 a dále Registrační číslo: 7_I_12_Čj

6 Zdroje Krausová,Z., Teršová,R.,Český jazyk 6 učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia 1.vydání.Plzeň:Nakladatelství Fraus, s ISBN Styblík,V., Čechová,M., Hauser,P., Hošnová,E.,Český jazyk pro 6.ročník základní školy a pro odpovídající ročník víceletých gymnázií 2.vydání.Praha: SPN , s.ISBN Seifertová,A.,Cvičebnice k učebnicím českého jazyka pro 6.-9.ročník ZŠ 2.vydání.Hájek Studio BLUG s


Stáhnout ppt "OPAKOVÁNÍ ČÍSLOVEK (+ pracovní list)"

Podobné prezentace


Reklamy Google