Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

č. Název elektrárnyUmístění (lokalita) V provozu od Instalovaný výkon 1.KašiwazakiJaponsko19808 212 2.UlčinJižní Korea?6 157 3.JóngkwangJižní Korea?6.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "č. Název elektrárnyUmístění (lokalita) V provozu od Instalovaný výkon 1.KašiwazakiJaponsko19808 212 2.UlčinJižní Korea?6 157 3.JóngkwangJižní Korea?6."— Transkript prezentace:

1

2 č. Název elektrárnyUmístění (lokalita) V provozu od Instalovaný výkon 1.KašiwazakiJaponsko UlčinJižní Korea? JóngkwangJižní Korea? ZáporožíUkrajina GravelinesFrancie CattenomNejvětší elektrárny ve světě PalulelFrancie? BruceKanada? OhiJaponsko? Fukušima 1Japonsko Fukušima 2Japonsko BalakovoRusko

3

4 V roce 2011 bylo ve 29 státech světa podle statistik v provozu 443 jaderných reaktorů s celkovou instalovanou kapacitou MW e. Celosvětově tyto reaktory vyrábějí asi 14 % světové elektřiny. Plánuje se výstavba 158 reaktorů.

5 Žádné emise skleníkových plynů Riziko nehody Nízké ceny paliva Radioaktivní odpad Velké palivové rezervy Terorismus a zneužití jaderných technologií Vysoké náklady na údržbu

6 - Tvoří méně než 1 % objemu všech jaderných odpadů ale obsahuje přes 90 % veškeré radioaktivity - Je považováno za odpad, ale může se stát palivem pro jiný typ jaderné elektrárny - Z reaktoru se vyjme a převeze se do bazénu vyhořelého paliva, který je vedle reaktoru. Tam jsou palivové články pod vodou uloženy 3 až 4 roky. - Až radioaktivita klesne cca na 50 % původní hodnoty, vloží se články do speciálních kontejnerů a odvezou se do meziskladu vyhořelého paliva.

7 - Stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině - Jde o nejhorší jadernou havárii v historii jaderné energetiky a jednu ze dvou havárií stupně 7 (druhá je Fukušima), tj. nejvyššího stupně podle mezinárodní stupnice jaderných událostí INES. - Během riskantního pokusu v Černobylu došlo k přehřátí a následné explozi jednoho z reaktorů a do vzduchu se uvolnil radioaktivní mrak, který postupoval západní částí Sovětského svazu, Východní Evropou a Skandinávií, do celé severní polokoule. - Byly těžce kontaminovány rozsáhlé oblasti Ukrajiny, Běloruska a Ruska, což si vyžádalo evakuaci a přesídlení více než lidí.


Stáhnout ppt "č. Název elektrárnyUmístění (lokalita) V provozu od Instalovaný výkon 1.KašiwazakiJaponsko19808 212 2.UlčinJižní Korea?6 157 3.JóngkwangJižní Korea?6."

Podobné prezentace


Reklamy Google