Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SAVCI Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Gymnázium Sušice – Brána vzdělávání Mgr. Ladislav Fedor Gymnázium Sušice tercie osmiletého studia 1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SAVCI Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Gymnázium Sušice – Brána vzdělávání Mgr. Ladislav Fedor Gymnázium Sušice tercie osmiletého studia 1."— Transkript prezentace:

1

2 SAVCI Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Gymnázium Sušice – Brána vzdělávání Mgr. Ladislav Fedor Gymnázium Sušice tercie osmiletého studia 1 vyučovací hodina

3 skupina A skupina B obr.č.1 obr.č.2 Tento savec je endemitem ne jednom ostrově ležícím v Indickém oceánu. Na kterém? Je na tomto obrázku opice?

4 skupina A skupina B obr.č.3 obr..č.4 Žije tento savec také u nás volně v přírodě? Jakým způsobem si hyena označuje revír?

5 skupina A skupina B obr.č.5 obr.č.6 Ve které zoogeografické oblasti žije tento savec? Jak se nazývají dýchací orgány tohoto savce?

6 skupina A skupina B obr.č.7 obr.č.8Kolik váží tento náš nejmenší savec? Víte, jak dlouho trvá březost tohoto savce?

7 skupina A skupina B obr.č.9 obr.č.10 Čím se tento savec živí? Ve které zoogeografické oblasti žije tento savec?

8 skupina A skupina B obr.č.11obr.č.12 Který jiný druh této šelmy žije v ČR? Jak se od sebe oba druhy liší? Je na obrázku medvědovitá šelma?

9 skupina A skupina B obr.č.13 obr.č.14Víte, jakou rychlostí může běžet tento savec? Je tento savec obyvatelem pralesa?

10 skupina A skupina B obr.č.16obr.č.15 Múžeme se s tímto savcem setkat při návštěvě Venezuely? Můžeme se s tímto savcem setkat při návštěvě USA?

11 skupina A skupina B obr.č.18 obr.č.17 Víte, co nejčastěji tento savec spokojeně žvýká? Mohli se s tímto koněm setkat mongolští kočovníci? A návštěvníci ZOO Praha ?

12 skupina A skupina B obr.č.20 obr.č.19 Víte, kam utíká tento savec, pokud mu hrozí nebezpečí? Ve znaku kterého českého města najdeme tohoto savce?

13 Použité obrázky : obr.č.1 : obr.č.2 : obr.č.3 : news.cz/clanek/los-evropsky-na-vysocine/ obr.č.4 : obr.č.5 : obr.č.6 : obr.č.7 : paseraku-slonoviny obr.č.8 : obr.č.9 : image.php?image=5810&picture=meerkat&large=1&jazyk=CS obr.č.10 : obr.č.11 : obr.č.12 : obr.č.13 : obr.č.14 : obr.č.15 :http://zvirectvoo.blog.cz/1004/chudozubi-luskouni-zajicovci obr.č.16 : /ln_zahranici.asp?c=A090322_142811_ln_zahranici_mel obr.č.17 : obr.č.18 : obr.č.19 : obr.č.20 :

14 Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Poznámky pro učitele jsou vloženy jako samostatná příloha ve formátu.pdfsamostatná příloha


Stáhnout ppt "SAVCI Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Gymnázium Sušice – Brána vzdělávání Mgr. Ladislav Fedor Gymnázium Sušice tercie osmiletého studia 1."

Podobné prezentace


Reklamy Google