Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Spotřeba elektrické energie Fyzika. Fyzika Spotřeba elektrické energie Jednotkou elektrické energie je kilowatthodina. Zkratka této jednotky je kWh.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Spotřeba elektrické energie Fyzika. Fyzika Spotřeba elektrické energie Jednotkou elektrické energie je kilowatthodina. Zkratka této jednotky je kWh."— Transkript prezentace:

1 Spotřeba elektrické energie Fyzika

2 Fyzika Spotřeba elektrické energie Jednotkou elektrické energie je kilowatthodina. Zkratka této jednotky je kWh.

3 Fyzika Spotřeba elektrické energie Elektroměr ukazuje, kolik energie jsme spotřebovali. Je to tolik kWh, o kolik se zvětšilo číslo na číselníku. Dokážeme tak vypočítat, kolik za spotřebovanou energii zaplatíme.

4 Fyzika Spotřeba elektrické energie Čím větší má spotřebič příkon, tím více energie spotřebuje. Jednotky příkonu jsou watt (W) a kilowatt (kW). Jeden kilowatt je 1000 wattů. Když má spotřebič příkon 1 kW spotřebuje za hodinu energii 1 kWh.

5 Fyzika Spotřeba elektrické energie Domácí spotřebiče, které mají velký příkon: –el. topení –el. trouba –automatická pračka –bojler

6 Fyzika Spotřeba elektrické energie Domácí spotřebiče, které mají malý příkon: –zářivka –žárovka –rádio –televize –malé elektromotory (mixér, vrtačka, …)

7 Fyzika Spotřeba elektrické energie začátek měsíce Kolik energie se spotřebovalo za měsíc podle tohoto elektroměru a kolik se za ní zaplatí, když 1kWh stojí 3 Kč. konec měsíce 6694 – 6457 = 237 kWh237. 3 = 711 Kč

8 Fyzika Spotřeba elektrické energie Která žárovka má MALÝ, VĚTŠÍ, NEJVĚTŠÍ příkon? NEJVĚTŠÍVĚTŠÍMALÝ

9 Fyzika Spotřeba elektrické energie Která lampa má VĚTŠÍ příkon a která MENŠÍ? MENŠÍVĚTŠÍ


Stáhnout ppt "Spotřeba elektrické energie Fyzika. Fyzika Spotřeba elektrické energie Jednotkou elektrické energie je kilowatthodina. Zkratka této jednotky je kWh."

Podobné prezentace


Reklamy Google