Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."— Transkript prezentace:

1 Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU - OP VK Číslo a název klíčové aktivityIII/2 inovace a zkvalitnění výuky AutorIng. Milan Solil Číslo materiáluVY_32_INOVACE_ATM_3S_SL_10_07 NázevAutomatické ovládání a regulace Druh učebního materiáluPrezentace PowerPoint PředmětAutomatizace RočníkTřetí Tematický celekVývoj a základy automatizace AnotacePoužívané způsoby ovládání a regulace Metodický pokynPrezentace pomocí dataprojektoru, 45 minut Klíčová slovaOvládání programové, následné; regulace automatická, programová a vlečná Očekávaný výstupPorozumět jednotlivým způsobům ovládání a regulace Datum vytvoření15. 11. 2012

2 VÝVOJ A ZÁKLADY AUTOMATIZACE 07. Automatické ovládání a regulace

3 Automatické ovládání Automatické ovládání je charakteristické tím, že řídící impulz není upraven působením zpětné vazby. Druhy automatického ovládání: - Ovládán programové - průběh ovládání je řízen podle předem stanoveného programu, který je časové omezen. Programové vybavení může tvořit hodinový strojek, časové obvody, časová relé, program počítače, vačkové mechanismy. Po skončení programu se vypne a vrátí do výchozí polohy.

4 - Ovládání následné - je časově nezávislé a jednotlivé operace na sebe vzájemně navazují. Tento způsob se využívá při rozběhu velkých motorů a zařízení u kterých není zatížení konstantní. Automatické ovládání

5 Automatická regulace Automatická regulace je charakteristická uzavřenou zpětnou vazbou, to znamená kontrolu skutečné regulované veličiny porovnáním s veličinou řídící a nastavení akční veličiny. Druhy automatické regulace: - Programová regulace - Regulace vlečná - Regulace na konstantní hodnotu

6 Programová regulace Programová regulace má předem stanovený program a proti ovládání má vlastní kontrolu. Podle množství posuzovaných veličin je regulace jedno nebo víceparametrová.

7 Regulace vlečná Vlečná regulace se využívá neznáme-li časovou závislost regulované veličiny, regulaci můžeme provést při znalosti závislosti regulované veličiny na jiné veličině v soustavě. Například množství plynu v pro pec závislosti na její teplotě. Průtok vody na výšce hladiny.

8 Princip automatické regulace Základní pojmy

9 Regulace na konstantní hodnotu Regulace na konstantní hodnotu udržuje veličinu na stále stejné hodnotě. Například stálý průtok, stálé otáčky, udržování teploty.


Stáhnout ppt "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."

Podobné prezentace


Reklamy Google