Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/ Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT SADA č. X Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA X_ČJS, DUM 16 Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor:Člověk a jeho svět Název: ROČNÍ OBDOBÍ Autor: Mgr. Jaroslava Oplatková Stručná anotace: Obraz tabule a současně pracovní list pro žáky – určeno k výkladu i k procvičování učiva. Metodické zhodnocení: Pilotováno 9. září 2011 v 1.A, J. Oplatková. Materiál byl použit ve fázi nácviku a doplněn didaktickými hrami směřovanými k ovládnutí učiva o ročních obdobích. Byla využita metoda CLIL. Celková časová dotace 35 minut.

2 Metodické poznámky: Učitel vytiskne dětem snímek č.3 – pracovní list, vhodné je list zatavit (opakované využití). Učitel diktuje roční období, žáci vyhledají správné obrázky – na tabuli i v pracovním listu. Žáci používají k označení na pracovním listu víčka od PET lahví, kolečka, fazole, apod. Vhodné využít didaktické hry na téma roční období.  Mezipředmětové vztahy:  Matematika ◦ Počítání předmětů, pokládání tolik koleček, kolik je obrázků v 1. řádku, posledním sloupečku apod. ◦ Pohyb v řádku, ve sloupečku. Český jazyk ◦ Pravo-levá orientace ◦ Hledej obrázek, který začíná na písmeno „D“ ◦ Vytleskávání slabik DÝ-NĚ ◦ Přiřazování slabik k obrázkům – dýně - přiřadí slabiku „DÝ“ ◦ Asociace (děti v kruhu) – např. dýně – oranžová – pomeranč – džus – voda – ryba – kapr – vánoce – dárky – panenka - …  Anglický jazyk ◦ Počítání obrázků „One - two – three … ◦ Procvičování barev (What colour is the pumpkin ? – It´s orange). ◦ Nácvik názvů ročních období – spring, summer, autumn, winter. Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková.

3

4 Sněženka [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW:http://www.clker.com/clipart-snowdrop-galanthus- nivalis-.htmlhttp://www.clker.com/clipart-snowdrop-galanthus- nivalis-.html Vánoční stromeček [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: velky/vanocni_strom_2.pnghttp://obrazky.superia.cz/nahled- velky/vanocni_strom_2.png Déšť [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Zmrzlina [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: velky/tocena_zmrzlina.pnghttp://obrazky.superia.cz/nahled- velky/tocena_zmrzlina.png Kraslice [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: velky/kosik_s_vajicky.pnghttp://obrazky.superia.cz/nahled- velky/kosik_s_vajicky.png Brusle [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Čepice [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Listy [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Slunečník [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Sluníčko [ cit Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Dýně [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Sněhulák [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."

Podobné prezentace


Reklamy Google