Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Upravil a do češtiny přeložil J.A. Olivetská hora nebo Olivový vrch ( je vrch ve východním Jeruzalémě. Je pojmenovaný podle olivovníků, které na něm.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Upravil a do češtiny přeložil J.A. Olivetská hora nebo Olivový vrch ( je vrch ve východním Jeruzalémě. Je pojmenovaný podle olivovníků, které na něm."— Transkript prezentace:

1

2 Upravil a do češtiny přeložil J.A.

3 Olivetská hora nebo Olivový vrch ( je vrch ve východním Jeruzalémě. Je pojmenovaný podle olivovníků, které na něm rostou. Na jeho západním svahu se nachází největší židovský hřbitov na světě. Na úpatí vrchu se nachází Getsemanská zahrada, ve které se podle tradice zdržoval Ježíš Kristus před svým ukřižováním. Olivová hora zastává důležité místo v židovské eschatologii, neboť podle některých tezí právě od ní má přijít mesiáš a vzkřísit mrtvé cestou do Jeruzaléma. To je důvod, proč se od středověku nechávali zbožní židé pohřbívat na západním svahu hory, přímo naproti Chrámové hoře. Na severovýchodním úpatí hory se rozkládá Národní park Emek Curim.

4 Židovský hřbitov na (Olivové) Olivetské hoře naproti Chrámové hory

5 V současnosti je zde 150.000 hrobů

6 Pohled z Olivetské hory do údolí Josafat Pohled z Olivetské hory do údolí Josafat

7 Bazilika Utrpení (de l'Agonie) v zahradě Getsemanské (Kostel Všech národů), místo, kde se Ježíš modlil sám v zahradě, v noci jeho zatčení.

8 Během výstavby mezi lety 1919 a 1924,byly byzantské mozaiky nalezené při vykopávkách včleněny do budovy.

9 V kostele se nachází kámen, na němž se Ježíš modlil před svým zatčením.

10

11

12 Jad Avšalóm (doslova Ruka Abšalómova) je hrobka, která se nachází v údolí Kidron v Jeruzalémě, mezi Chrámovou horou a Olivovou horou. Archeologové datují 'hrobku' do 1. století. Věří se, že „hrobka“ patří biblickému Abšalómovi, který se vzbouřil proti svému otci, králi Davidovi

13 V Getsemanské zahradě (v hebrejštině lisovna oleje) je olivový háj, Podle Bible zde Ježíš bděl a modlil se tu noc, kdy byl Jidášem zrazen, zatčen a později ukřižovánBibleJežíšukřižován

14

15 Olivovník starý asi dva tisíce let

16

17

18

19 Ruský pravoslavný Kostel Marie Magdaleny s typickou zlatou cibulovitou kopulí v byzantském stylu, byl vybudován ruským carem Alexandrem III. Roku 1886 na památku jeho matky Marie Alexandrovny Ruský pravoslavný Kostel Marie Magdaleny s typickou zlatou cibulovitou kopulí v byzantském stylu, byl vybudován ruským carem Alexandrem III. Roku 1886 na památku jeho matky Marie Alexandrovny

20 Ruský pravoslavný Kostel Marie Magdaleny má sedm zlatých kopulí ve tvaru cibule.

21 Jsou zde pohřbeni: Velkokněžna Alžběta (svatá Alžběta Ruská), která byla revoluci v roce 1918 byla spolu s další jeptišku Barbarou a některými členy carské rodiny hozena do důlní šachty, kde zemřela. Po V roce 1920 byly její ostatky převezeny do krypty pod kostelem svaté Maří Magdalény v Jeruzalémě. Dnes tam má velký bílý mramorový sarkofág. Její neteř Alice Battenberg – matka vévody z Edinburghu

22

23

24 © Miki Pitish

25

26

27

28 Kostel Dominus Flevit, má tvar slzy, vyjadřuje Ježíšův pláč nad Jeruzalémem, když předpovídá jeho zkázu. Nachází se v místě nejkrásnějšího pohledu na Jeruzalém.

29 Kostel byl postaven v letech 1953 až 1955 františkány na základech byzantského kláštera z 5. století. Od kostela je nádherný výhled na Chrámovou horu.

30

31

32 Pohled z Olivové horyna starý Jeruzalém s chrámem Skalního dómu. Pohled z Olivové hory na starý Jeruzalém s chrámem Skalního dómu.

33 Kostel Pater Noster, postavený podle křesťanské tradice na místě, jeskyně kde Ježíš pobýval se svými učedníky. Kostel Pater Noster, postavený podle křesťanské tradice na místě, jeskyně kde Ježíš pobýval se svými učedníky.

34

35

36 Kostel Pater Nosterstojí nad jeskyní, kde Kristus učil Otčenáš. Kostel Pater Noster stojí nad jeskyní, kde Kristus učil Otčenáš.

37 Vstupní nádvoří i vlastní chrám jsou posety keramickými tabulkami s textem modlitby Otčenáš ve více jak 80 jazycích, včetně českého.

38

39 Kostel Hrobu Panny Marie

40 Vstup do hrobu Panny Marie, odkud vystoupila na nebesa. Vstup do hrobu Panny Marie, odkud vystoupila na nebesa.

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50 Schubertovu Ave Maria zpívá Renata Tebaldi


Stáhnout ppt "Upravil a do češtiny přeložil J.A. Olivetská hora nebo Olivový vrch ( je vrch ve východním Jeruzalémě. Je pojmenovaný podle olivovníků, které na něm."

Podobné prezentace


Reklamy Google