Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rusko Je největší ze států bývalého SSSR (Sovětský svaz). Je největší stát na světě. Leží ve dvou světadílech.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rusko Je největší ze států bývalého SSSR (Sovětský svaz). Je největší stát na světě. Leží ve dvou světadílech."— Transkript prezentace:

1 Rusko Je největší ze států bývalého SSSR (Sovětský svaz). Je největší stát na světě. Leží ve dvou světadílech.

2 Nakresli do sešitu obrázek a podle atlasu popiš.

3 Významnou řekou v evropské části je Volha, v asijské části pak sibiřské veletoky Ob, Jenisej, Angara, Lena. V Rusku najdeme nejhlubší jezero světa – Bajkal, i největší evropské jezero – Ladožské.

4 Podnebí je silně kontinentální – v létě horko, v zimě mrazy – nejnižší teplotu naměřili v Ojmjakonu – -78 st. Celsia V subpolárním pásu ztěžuje těžbu surovin permafrost – dlouhodobě zmrzlá půda – v létě rozmrzá do malých hloubek, narušuje statiku staveb.

5 Většinu (80%) obyvatelstva tvoří Rusové. Zbytek tvoří národnostní menšiny – Burjati, Tataři, Čečenci, Baškorti, Osetinci, Dagestánci, Inguši, Kalmyci, Mordvini, Čuvaši, Něnci…

6 Průmysl Zaměřený na zpracování vytěžených surovin – ropa (SZ Sibiř, Tatarstán), uhlí (Jakutsko, Kuzněcká pánev…), železná ruda (Kursk, Sibiř) a dalších kovů.

7 Města: Moskva Sankt Petěrburg (Petrohrad) Volgograd Omsk Murmansk – nezamrzající přístav Vladivostok

8


Stáhnout ppt "Rusko Je největší ze států bývalého SSSR (Sovětský svaz). Je největší stát na světě. Leží ve dvou světadílech."

Podobné prezentace


Reklamy Google