Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vzdělávací materiál vytvořený v projektu OP VK Název školy:Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20 Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0211 Název projektu:Zlepšení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vzdělávací materiál vytvořený v projektu OP VK Název školy:Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20 Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0211 Název projektu:Zlepšení."— Transkript prezentace:

1 Vzdělávací materiál vytvořený v projektu OP VK Název školy:Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20 Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0211 Název projektu:Zlepšení podmínek pro výuku na gymnáziu Číslo a název klíčové aktivity:III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

2 Anotace Název tematické oblasti: Ekonomie Název učebního materiálu: Základní tržní kategorie - cena Číslo učebního materiálu: VY_32_INOVACE_ZSV0205 Vyučovací předmět: Základy společenských věd Ročník: 2. ročník Autor: Mgr. Michaela Osladilová Datum vytvoření: 1.3.2013 Datum ověření ve výuce: 18.3.2013 Druh učebního materiálu: prezentace Očekávaný výstup: Objasní podstatu tržní ceny. Orientuje se na trhu zboží a služeb a dokáže vysvětlit rozdíl mezi tržní a rovnovážnou cenou. Metodické poznámky:Materiál slouží k výkladu nového učiva a k frontálnímu opakování.

3 Základní tržní kategorie - cena

4 Cena označení: price - „P“ směnná hodnota vyjádřená v penězích směnná hodnota = kvantitativní poměr, ve kterém se směňuje jedno zboží za druhé

5 Rovnovážná cena: nabídka = poptávka ‏ výjimečná zakázky

6 Tržní cena: Nabídka > poptávka Nabídka < poptávka Na trhu běžná

7 Ú KOL : R OZHODNI O SPRÁVNOSTI VĚT 1) Cenu řadíme mezi základní tržní kategorie. 2) Na trhu zboží a služeb je nejběžnější rovnovážná cena. 3) O rovnovážné ceně mluvíme v okamžiku, kdy se nabídka rovná poptávce. 4) Tržní cenu značíme písmenem „E“.

8 Ř EŠENÍ ÚKOLU : 1) Cenu řadíme mezi základní tržní kategorie. ANO. Cena patří mezi základní tržní kategorie - spolu s nabídkou, poptávkou a konkurencí. 2) Na trhu zboží a služeb je nejběžnější rovnovážná cena. NE. Na trhu zboží a služeb je běžná tržní cena = nabídka > poptávka, nabídka < poptávka

9 Ř EŠENÍ ÚKOLU : 3) O rovnovážné ceně mluvíme v okamžiku, kdy se nabídka rovná poptávce. ANO. Rovnovážná cena = nabídka = poptávka 4) Tržní cenu značíme písmenem „E“. NE. Písmenem „E“ značíme rovnovážnou cenu.

10 Zdroje : Ze zdrojů autora


Stáhnout ppt "Vzdělávací materiál vytvořený v projektu OP VK Název školy:Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20 Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0211 Název projektu:Zlepšení."

Podobné prezentace


Reklamy Google