Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Tomáš Janda.  Navrhnout a implementovat webovou aplikaci, která bude sloužit výrobcům a prodejcům k prezentaci jejich výrobků.  Ty.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Tomáš Janda.  Navrhnout a implementovat webovou aplikaci, která bude sloužit výrobcům a prodejcům k prezentaci jejich výrobků.  Ty."— Transkript prezentace:

1 BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Tomáš Janda

2  Navrhnout a implementovat webovou aplikaci, která bude sloužit výrobcům a prodejcům k prezentaci jejich výrobků.  Ty budou k dispozici návštěvníkům k prohlížení, vyhledávání a hodnocení.  Obdoba „nákupního rádce” Heureka.  Jiné zaměření produktů oproti Heurece.  Nejedná se o internetový obchod – není počítáno s prodejem přímo z webu (zatím).

3  Programovací jazyk serverové části - PHP 5.  Objektový přístup.  Architektura MVC podpořena frameworky: ◦ Zend Framework, ◦ Doctrine ORM, ◦ Smarty, ◦ Další menší frameworky a knihovny…  Databáze: MySQL.  Klient: Validní HTML 4.01, CSS 2, Javascript, AJAX.

4  Max. 1 výrobce u produktu.  Podle těchto vlastností lze vyhledávat.  Produkt může být ve více kategoriích.  Stromová struktura.  Libovolné množství atributů různých typů.  Libovolné množství prodejců u produktu.

5  Atributy jsou zobrazovány dynamicky v závislosti na zvolené kategorii.  Možnost zvolit si operátor.

6  AJAX  Výběr ze tří datových typů: ◦ string, ◦ Integer, ◦ float. Prototyp obsahuje předdefinované atributy.

7  Výrobci a prodejci mají kromě adresy také přiřazený kraj.  Implementace: HTML mapa ČR rozdělená na kraje + AJAX.

8  Administrační rozhraní: obrázky, články, pořadí menu, lokality, uživatelé…  Možnost publikovat/skrýt článek/produkt.  Rozdělení na 2 moduly: ◦ Společné entitní modely. ◦ Vlastní kontroléry a šablony.

9  Čtyři uživatelské role: ◦ Administrátor, ◦ Výrobce, ◦ Prodejce, ◦ Uživatel.

10  Vytvořena funkční aplikace.  Solidní základ pro další rozšiřování: ◦ Větší participace uživatelů (komentáře k produktům, hlasovací ankety, uživatelské recenze, hodnocení článků…). ◦ Větší možnosti měnit obsah skrze administrační rozhraní (stálé články přiřazené k některým sekcím, změna firemního loga, pozadí a další grafiky…). ◦ Importy/exporty produktů.

11  Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Tomáš Janda.  Navrhnout a implementovat webovou aplikaci, která bude sloužit výrobcům a prodejcům k prezentaci jejich výrobků.  Ty."

Podobné prezentace


Reklamy Google