Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

skype: sadmanwholikesblues ADVERBS author: Petr Baťa.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "skype: sadmanwholikesblues ADVERBS author: Petr Baťa."— Transkript prezentace:

1 email: bata@zsmalika.cz skype: sadmanwholikesblues ADVERBS author: Petr Baťa

2 Příslovce v angličtině dělíme na:  pravidelné - tvoříme z přídavných jmen  nepravidelné - musíme si pamatovat

3 1. Nepravidelné příslovce fast (rychlý)fast (rychle) good (dobrý)well (dobře) nice (milý)nicely (mile) brave (statečný)bravely (statečně)

4 2. Pravidelné příslovce -tvoříme z přídavných jmen přidáním koncovky –ly strong (silný)strongly (silně) long (dlouhý)longly (dlouze) quiet (tichý)quietly (tiše)

5 2. Pravidelné příslovce  pozor na změny v pravopisu a) přídavné jméno končí na „-e“ nebo „-le“ true (pravdivý)truly (pravdivě)

6 2. Pravidelné příslovce  pozor na změny v pravopisu b) přídavné jméno končí na „-y“, před kterým je souhláska easy (snadný)easily (snadno) ALE („-y“ se vyslovuje jako [a:i]) dry (suchý)dryly (suše) shy (plachý)shyly (plaše)

7 2. Pravidelné příslovce  pozor na změny v pravopisu c) přídavné jméno končí na „-ll“ full (plný)fully (plně) ALE (končí pouze na jedno „l“) beautiful (krásný)beautifully (krásně)

8 A teď – cvičeníčko… (přeložte) krátký pomalý dobrý šťastný obvyklý unavený příležitostný dlouhá milý suchý short slow good happy usual tired occasional long nice dry krátce pomalu dobře šťastně obvykle unaveně příležitostně dlouze mile suše shortly slowly well happily usually tiredly occasionally longly nicely dryly

9 GOOD LUCK IN USING ADVERBS


Stáhnout ppt "skype: sadmanwholikesblues ADVERBS author: Petr Baťa."

Podobné prezentace


Reklamy Google