Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VÝZNAM SLOVA PROJEKT VYBERTE SI JEDNO SLOVO Z OBLASTI, KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ ZKOUMEJTE HO Z RŮZNÝCH POHLEDŮ – HLEDEJTE HO V RŮZNÝCH TYPECH SLOVNÍKŮ, HLEDEJTE.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VÝZNAM SLOVA PROJEKT VYBERTE SI JEDNO SLOVO Z OBLASTI, KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ ZKOUMEJTE HO Z RŮZNÝCH POHLEDŮ – HLEDEJTE HO V RŮZNÝCH TYPECH SLOVNÍKŮ, HLEDEJTE."— Transkript prezentace:

1 VÝZNAM SLOVA PROJEKT VYBERTE SI JEDNO SLOVO Z OBLASTI, KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ ZKOUMEJTE HO Z RŮZNÝCH POHLEDŮ – HLEDEJTE HO V RŮZNÝCH TYPECH SLOVNÍKŮ, HLEDEJTE TAKÉ NA INTERNETU DOPLŇTE OBRAZOVÝM MATERIÁLEM NEBO NAMALUJTE ILUSTRACI TIPY: JAKÝ JE POHLED HISTORIKA, EKOLOGA, CHEMIKA, PŘÍRODOVĚDCE, FYZIKA, LÉKAŘE, JAZYKOVĚDCE, AJ. ?

2 SLOVNÍKY A ODKAZY Slovník spisovné češtiny Slovník cizích slov
Etymologický slovník Encyklopedie

3 TYPY NA SLOVO POKUD SI NEVÍŠ S VÝBĚREM SLOVA, TAK
VYBER SLOVO BĚŽNÉ, KTERÉ ZAŘADÍ VĚTŠINA TVÝCH VRSTEVNÍKŮ DO AKTIVNÍ SLOVNÍ ZÁSOBY VYBER SLOVO, KTERÉ JE PŘEDMĚTEM ZKOUMÁNÍ ČI POUŽÍVÁNÍ MNOHA OBORŮ LIDSKÉ ČINNOSTI

4 VODA OHEŇ, KOST, VÍTR, KÁMEN, SKÁLA, ŽELEZO, MÍČ …. CHEMIK SPORTOVEC
JAZYKOVĚDEC VODA RYBÁŘ EKOLOG METEOROLOG OHEŇ, KOST, VÍTR, KÁMEN, SKÁLA, ŽELEZO, MÍČ ….

5 PODMÍNKY NA VYBRANÉ SLOVO NAHLÍŽÍME ALESPOŇ ZE 4 POHLEDŮ
JEDNÍM Z POHLEDŮ JE JAZYKOVĚDEC NEZAPOMEŇ NA ÚPRAVU, PRAVOPIS A ESTETIKU BAREVNĚ UPRAV A NEZAPOMEŇ NA OBRAZOVÝ MATERIÁL ČI ILUSTRACI HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI ZPRACOVÁNÍ


Stáhnout ppt "VÝZNAM SLOVA PROJEKT VYBERTE SI JEDNO SLOVO Z OBLASTI, KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ ZKOUMEJTE HO Z RŮZNÝCH POHLEDŮ – HLEDEJTE HO V RŮZNÝCH TYPECH SLOVNÍKŮ, HLEDEJTE."

Podobné prezentace


Reklamy Google