Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mnohobuněční bezobratlí živočichové živočichové. Bezobratlí živočichové žijí ve vodě i na souši. Na rozdíl od obratlovců nemají vnitřní kostru.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mnohobuněční bezobratlí živočichové živočichové. Bezobratlí živočichové žijí ve vodě i na souši. Na rozdíl od obratlovců nemají vnitřní kostru."— Transkript prezentace:

1 Mnohobuněční bezobratlí živočichové živočichové

2 Bezobratlí živočichové žijí ve vodě i na souši. Na rozdíl od obratlovců nemají vnitřní kostru.

3 Žížala obecná žije v půdě článků má protáhlé tělo složené z článků - kroužků štětinky na každém článku vyrůstají krátké štětinky, které jí pomáhají při pohybu býložravec živí se zbytky rostlin, je tedy býložravec obohacuje půdu nestrávené kousky vrací jako výkaly do půdy - obohacuje půdu svými chodbičkami půdu kypří a provzdušňuje nemá oči, dýchá celým povrchem těla

4 OPASEK Opasekrozmnožování žížaly Opasek je důležitý pro rozmnožování žížaly. Vytváří se v něm sliz, do kterého žížala ukládá vajíčka. obojetník Žížala není ani sameček ani samička, říkáme, že je obojetník ( hermafrodit).

5 Rak žije ve vodě vnější kostrou jeho tělo je chráněno vnější kostrou ta s rakem neroste, proto ji rak čas od času svléká a vytváří si novou – větší všežravec je všežravec, živí se drobnými živočichy i rostlinami Zástupci Zástupci: rak říční rak bahenní

6

7 Hlemýžď zahradní žije v listnatých lesích, v zahradách má měkké tělo, patří mezi měkkýše ulitou tělo je chráněno ulitou, do které se může při ohrožení schovat hlemýžď se s ulitou vylíhne z vajíčka, ulita postupně dorůstá – v místě otvoru přirůstají další a další vrstvičky

8 Hlemýžď se živí rostlinami, je Nerozlišujeme samičku a samečka, je tedy jako žížala obojetník – hermafrodit. býložravec.

9 Okružák ploský – žije ve vodě. Duchcov

10 Autor prezentace : Mgr. Martina Hanzlíková Autor snímků : Mgr. Martina Hanzlíková


Stáhnout ppt "Mnohobuněční bezobratlí živočichové živočichové. Bezobratlí živočichové žijí ve vodě i na souši. Na rozdíl od obratlovců nemají vnitřní kostru."

Podobné prezentace


Reklamy Google