Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tichý oceán Atlantský oceán Brazílie Brasilia Bolivie Peru Colombia Venezuela GuynaGuyna Paraguay Rozloha: 8 511 965km.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tichý oceán Atlantský oceán Brazílie Brasilia Bolivie Peru Colombia Venezuela GuynaGuyna Paraguay Rozloha: 8 511 965km."— Transkript prezentace:

1 Tichý oceán Atlantský oceán Brazílie Brasilia Bolivie Peru Colombia Venezuela GuynaGuyna Paraguay Rozloha: km

2 Brazilská vlajka Brazilský znak Státní zřízení: republikaúřední řeč:brazilská portugalština, indiánské jazyky Oficiální název: Brazilská federativní republika Hlavní město (počet obyvatel): Brasília ( ) Náboženství: křesťané(88% římští katolíci,6% protestanti), vúdú

3 Složení brazilské populace je výsledkem rozsáhlých migrací a míšení lidí. Z větší poloviny je obyvatelstvo evropského původu, tu druhou pak tvoří míšenci Evropanů, Afričanů a původních Indiánů. Z původního indiánského obyvatelstva (asi 2-5 mil.) dodnes přežilo jen zhruba Složení brazilské populace je výsledkem rozsáhlých migrací a míšení lidí. Z větší poloviny je obyvatelstvo evropského původu, tu druhou pak tvoří míšenci Evropanů, Afričanů a původních Indiánů. Z původního indiánského obyvatelstva (asi 2-5 mil.) dodnes přežilo jen zhruba počet obyvatel: počet obyvatel: hustota obyvatel: 19,9 obyv./km² hustota obyvatel: 19,9 obyv./km² národnostní složení: běloši (54,7%), mulati (38,4%), černoši (5,8%), asiati (0,6%), ostatní (0,4%) národnostní složení: běloši (54,7%), mulati (38,4%), černoši (5,8%), asiati (0,6%), ostatní (0,4%) náboženství: převažuje křesťanství (katolíci 85%), protestanti (11%), menší počty věřících registrují církve: ortodoxní, maronité, malá komunita židovských věřících, dále jsou vyznávány afro-brazilské kulty (především v Bahia); náboženství: převažuje křesťanství (katolíci 85%), protestanti (11%), menší počty věřících registrují církve: ortodoxní, maronité, malá komunita židovských věřících, dále jsou vyznávány afro-brazilské kulty (především v Bahia);

4 Amazonka je nejdelší řeka Brazílie, ale i na celé Země. Nachází se v rovníkové oblasti Jižní Ameriky. Amazonka má zdaleka největší průtok ze všech řek.Je jedna z nejkrásnějších a nejpozoruhodnějších řek světa.je to jakási dálnice vedoucí deštným pralesem.Skrývá mnoho zajímavých a pozoruhodných úkazů.Včetně mnoha druhů živočichů a rostlin okolo sebe. Amazonka je nejdelší řeka Brazílie, ale i na celé Země. Nachází se v rovníkové oblasti Jižní Ameriky. Amazonka má zdaleka největší průtok ze všech řek.Je jedna z nejkrásnějších a nejpozoruhodnějších řek světa.je to jakási dálnice vedoucí deštným pralesem.Skrývá mnoho zajímavých a pozoruhodných úkazů.Včetně mnoha druhů živočichů a rostlin okolo sebe.

5 Na světě najdete jen málo míst, která nabízejí tolik možností jako Brazílie. Přírodní krásy, nesmírně populární oslavy a festivaly a v neposlední řadě nesčetné ekologicky chráněné rezervace jsou atributy, které přivádějí do země každoročně více než 4 milióny turistů. Brazílie je prostě slunná země mnoha protikladů, přírodních krás, pláží, historických památek a vřelých lidí, kde slunce září během celého roku, moře je teplé a kokosové palmy jsou ohýbány svěžím větříkem vanoucím z oceánu. Na světě najdete jen málo míst, která nabízejí tolik možností jako Brazílie. Přírodní krásy, nesmírně populární oslavy a festivaly a v neposlední řadě nesčetné ekologicky chráněné rezervace jsou atributy, které přivádějí do země každoročně více než 4 milióny turistů. Brazílie je prostě slunná země mnoha protikladů, přírodních krás, pláží, historických památek a vřelých lidí, kde slunce září během celého roku, moře je teplé a kokosové palmy jsou ohýbány svěžím větříkem vanoucím z oceánu.

6 Na území Brazílie se rozkládá jeden z největších tropických deštných lesů na světě. Tropický deštný les je nejsložitějším společenstvem živých organismů na pevnině. V počtu rostlinných a živočišných druhů i v mnohotvárnosti ekologických vazeb mu na Zemi může konkurovat jen podmořský život korálových útesů. Na území Brazílie se rozkládá jeden z největších tropických deštných lesů na světě. Tropický deštný les je nejsložitějším společenstvem živých organismů na pevnině. V počtu rostlinných a živočišných druhů i v mnohotvárnosti ekologických vazeb mu na Zemi může konkurovat jen podmořský život korálových útesů.

7 Hlavní město postavené prezidentem československého původu. V pořadí třetí hlavní město nechal postavit v padesátých letech 20. století brazilský prezident československého původu Juscelino Kubitschek de Oliveira ze dvou hlavních důvodů: Hlavní město postavené prezidentem československého původu. V pořadí třetí hlavní město nechal postavit v padesátých letech 20. století brazilský prezident československého původu Juscelino Kubitschek de Oliveira ze dvou hlavních důvodů: –prvním důvodem bylo, že poloha dřívějšího města Ria de Janeira mezi mořem a horami nedovolovala jeho další růst –druhým důvodem byla snaha rozvinout do té doby zaostalý geografický střed Brazílie Katedrála v Brasílii

8 Roberto Carlos Juninho Ronaldinho Brazilský fotbal je velmi známý v každé zemi. Brazilský fotbal je velmi známý v každé zemi.

9 Brazilskou oficiální měnou je Brazilský Real, který se dále dělí na 100 centavos. V oběhu jsou mince 1,5,10,25,50 centavos a 1 real a bankovky 1,2,5,10,20,50 a 100 realů. Přibližný kurs Realu k US dolaru je 1USD = 3 Realy. Brazilskou oficiální měnou je Brazilský Real, který se dále dělí na 100 centavos. V oběhu jsou mince 1,5,10,25,50 centavos a 1 real a bankovky 1,2,5,10,20,50 a 100 realů. Přibližný kurs Realu k US dolaru je 1USD = 3 Realy.

10 1. Mapa Brazílie 2. Brazilská vlajka a znak + informace 3. Obyvatelstvo 4. Hlavní město Brasilia 5. Amazonka 6. Další informace o Brazílii 7. Brazilští fotbalisté 8. Tropický deštný les 9. Peníze Zdroje: Vodopády Iguacu


Stáhnout ppt "Tichý oceán Atlantský oceán Brazílie Brasilia Bolivie Peru Colombia Venezuela GuynaGuyna Paraguay Rozloha: 8 511 965km."

Podobné prezentace


Reklamy Google