Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Druhy Počítačů. Druhy počítačů Počítače osobní počítač pracovní stanice sálové počítače superpočítače zvyšování výkonu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Druhy Počítačů. Druhy počítačů Počítače osobní počítač pracovní stanice sálové počítače superpočítače zvyšování výkonu."— Transkript prezentace:

1 Druhy Počítačů

2 Druhy počítačů Počítače osobní počítač pracovní stanice sálové počítače superpočítače zvyšování výkonu

3 Osobní počítač  Základní konstrukce je jednoduchá – základní deska s těmi nejzákladnějšími komponenty. Do ní se vkládají karty, pomocí kterých se přidávají vlastnosti.  Jejich velikost se nechá lapidárně definovat jako vše od krabice od bot až po menší ledničku.  Osobní počítač se dělí na vlastní počítač, monitor, klávesnici a případně další vstupní a výstupní zařízení (od myši a scanneru až po tiskárnu či externí faxmodem).

4 Osobní počítač - ukázka

5 Části počítače - hardware  krabice se zdrojem napětí (spínaný zdroj)  základní deska (MotherBoard, MainBoard, ChipSet) - zde je umístěn procesor, paměť, sběrnice a rozhraní pro připojení dalších částí.  procesor - provádí výpočty a na základě jejich výsledků rozhoduje o další práci, tím řídí celý počítač  operační paměť (RAM) - jsou zde uloženy údaje o všech spuštěných programech a otevřených souborech, po vypnutí počítače nebo při resetu je paměť vymazána  paměť (ROM) s programem BIOS, který zajišťuje základní fungování hardware a zavedení operačního systému  sběrnice, která je vyvedena i na sloty a konektory pro připojení dalších zařízení  řadič disků, disketových mechanik a portů  pevný disk HDD, disketová mechanika FDD, CD ROM nebo CD-RW mechanika, DVD mechnaika  grafická karta  další rozšiřující karty - např. síťová, zvuková, televizní...  klávesnice  monitor  periférie - např. tiskárna, plotter, scanner aj.

6 Skříň počítače

7 SuperpočítačSuperpočítač  Superpočítač = výkonný počítač:počítač  Superpočítač by měl by mít alespoň řádově vyšší výpočetní výkon než běžné počítače.řádově  Používají se pro složité výpočetní úlohy, např. výzkum genomu, fyzikální modelování (např. modelování jaderných výbuchů, předpovídání počasí), kryptoanalýzu apod.genomujaderných výbuchůpočasí kryptoanalýzu  např. počítač Deep Blue pro hraní šachů.Deep Bluešachů  způsobem návrhu superpočítačů je propojení velkého množství počítačových procesorů prostřednictvím speciální vysokorychlostní počítačové sítě, tzv. cluster.procesorů počítačové sítěcluster  Mezi superpočítače lze zařadit i spojení velkého množství běžných osobních počítačů pomocí internetu.počítačůinternetu  Nejznámější projekt tohoto druhu je SETI@Home, který se zabývá analýzou signálů z radioteleskopu. Dosahuje výkonu přibližně 240 teraflops (biliónů operací za sekundu).SETI

8 Superpočítač - ukázka

9 Sálový počítač  Sálové počítače (velké železo):počítač  Termín vytvořený během 70.let s úvodem menší, méně složité počítače takový jak DEC PDP-8 a PDP-11 série, který stal se známý jako minipočítače nebo jen minis z kterého potom vznikl sálový počítač.PDP-8PDP-11 minipočítač  Robustnost a spolehlivost těchto systémů byla jeden z hlavních důvodů pro dlouhověkost této třídy počítačů.  Sálové počítače často podporují tisíce současných uživatelů, kteří získají přístup přes “němé” terminály nebo emulace terminálu.  Téměř všechny sálové počítače mají schopnost k běhu (nebo “hostitel”) rozmanité operační systémy

10 sálový počítač - ukázka

11 Další typy počítačů  Přenosný počítač – notebook - přenosný model průmyslového počítače typicky s výklopným LCD displejem,  Průmyslový počítač - použití v průmyslovém provozu s vyšší prašností a jinak ztíženými podmínkami (např. výrobní haly),  Pracovní stanice - výkonný počítač pro náročnou práci. Typický je vysoký důraz na kvalitní zobrazovací systém,  Server - počítač má důraz na disky a diskové operace, popřípadě připojení sdíleného zařízení (laserová tiskárna apod.) nebo server s výkonným procesorem.  Herní počítač, grafický počítač apod.


Stáhnout ppt "Druhy Počítačů. Druhy počítačů Počítače osobní počítač pracovní stanice sálové počítače superpočítače zvyšování výkonu."

Podobné prezentace


Reklamy Google