Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pád Napoleona I..  Francie – hospodářská a obchodní krize -> nespokojenost obyvatel  Neúspěšná blokáda Velké Británie (Španělsko, Portugalsko, Rusko)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pád Napoleona I..  Francie – hospodářská a obchodní krize -> nespokojenost obyvatel  Neúspěšná blokáda Velké Británie (Španělsko, Portugalsko, Rusko)"— Transkript prezentace:

1 Pád Napoleona I.

2  Francie – hospodářská a obchodní krize -> nespokojenost obyvatel  Neúspěšná blokáda Velké Británie (Španělsko, Portugalsko, Rusko)  1812 – Napoleonovo tažení do Ruska  Po vítězné bitvě u Borodina se Napoleon domníval, že zvítězil, ale když se dostal do Moskvy, našel ji vypálenou a bez zásob.  Krutá ruský zima a hlad donutily Napoleona k ústupu  1813 – vzniká protinapoleonská koalice (Rusko, Prusko, Rakousko, Velká Británie)

3  Bitva u Lipska – Napoleon poražen a odvezen do vyhnanství na ostrov Elba  1815 – útěk zpět do Francie, vytvoření nové armády -> bitva u Waterloo

4  Napoleon definitivně poražen a odvezen na ostrov Svatá Helena.  Zde 5. 5. 1821 umírá


Stáhnout ppt "Pád Napoleona I..  Francie – hospodářská a obchodní krize -> nespokojenost obyvatel  Neúspěšná blokáda Velké Británie (Španělsko, Portugalsko, Rusko)"

Podobné prezentace


Reklamy Google