Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obojživelníci pro 5. ročník ZŠ Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody – Třídění živých organizmů - Obojživelníci Mgr. Hana Patschová březen 2011 VY_52_INOVACE_15.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obojživelníci pro 5. ročník ZŠ Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody – Třídění živých organizmů - Obojživelníci Mgr. Hana Patschová březen 2011 VY_52_INOVACE_15."— Transkript prezentace:

1 Obojživelníci pro 5. ročník ZŠ Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody – Třídění živých organizmů - Obojživelníci Mgr. Hana Patschová březen 2011 VY_52_INOVACE_15

2 Materiál lze využít k doplnění výkladu. Žáci se zde seznámí s rozmnožováním žáby a s nejznámějšími zástupci obojživelníků.

3 2. OBOJŽIVELNÍCI žijí na souši v blízkosti vodních zdrojů dýchají plícemi rozmnožují se ve vodě larvy dýchají žábrami a žijí ve vodě Zástupci: ropucha obecná, skokan hnědý, mlok skvrnitý, čolek obecný

4 galerie obrázků e-Beam

5 vajíčka abi_vajicka.JPG

6 čerstvě vylíhlý pulec

7 Pulec v pokročilém stádiu Tento pulec je už v pokročilém stadiu vývoje, kdy má již vyvinuté zadní končetiny. Brzy dokončí úplnou přeměnu a stane se z něj malá žabka.

8 Čolek obecný

9 Ropucha obecná Iric2006.jpg

10 Mlok skvrnitý


Stáhnout ppt "Obojživelníci pro 5. ročník ZŠ Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody – Třídění živých organizmů - Obojživelníci Mgr. Hana Patschová březen 2011 VY_52_INOVACE_15."

Podobné prezentace


Reklamy Google