Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tvoří přechodnou skupinu mezi vodními a suchozemskými obratlovci, vyvinuli se z lalokoploutvých ryb (latimérie podivná), dospělci dýchají plícemi.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tvoří přechodnou skupinu mezi vodními a suchozemskými obratlovci, vyvinuli se z lalokoploutvých ryb (latimérie podivná), dospělci dýchají plícemi."— Transkript prezentace:

1

2

3

4

5 Tvoří přechodnou skupinu mezi vodními a suchozemskými obratlovci, vyvinuli se z lalokoploutvých ryb (latimérie podivná), dospělci dýchají plícemi a doplňkově pomocí vlhké kůže a žijí většinou na souši nebo v blízkosti vod, kůže obojživelníků je holá bez šupin, ale obsahuje slizové žlázy a někdy žlázy jedové, mají proměnlivou tělesnou teplotu – jejich tělesná teplota závisí na teplotě prostředí, ve kterém žijí, mají KLOAKU, což je společné vyústění trávicí, pohlavní a vylučovací soustavy, živí se převážně hmyzem.

6 OBOJŽIVELNÍCI OCASATÍ MLOK SKVRNITÝ ČOLEK HORSKÝ BEZOCASÍ SKOKAN HNĚDÝ SKOKAN ZELENÝ ROPUCHA OBECNÁ ROPUCHA ZELENÁ ROSNIČKA ZELENA Zástupci:

7 * mlok skvrnitý * čolek horský * čolek obecný * ropucha zelená * skokan hnědý * skokan zelený

8 1. Naše stromová žába: Rosnička 2. Naše vzácná žába, která má svislé zornice oka: svislé zornice oka: 3. Nejhojnější skokan v ČR: Skokan hnědý 4. Žába, která neskáče: Ropucha 5. Žába s černo-žlutým zbarvením břicha: Kuňka žlutobřichá Blatnice skvrnitá

9 Použité zdroje: Foto Petr Meca


Stáhnout ppt "Tvoří přechodnou skupinu mezi vodními a suchozemskými obratlovci, vyvinuli se z lalokoploutvých ryb (latimérie podivná), dospělci dýchají plícemi."

Podobné prezentace


Reklamy Google