Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Finanční gramotnost Jak myslí bohatí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Finanční gramotnost Jak myslí bohatí."— Transkript prezentace:

1 VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Finanční gramotnost Jak myslí bohatí

2 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Peníze nejsou to nejdůležitější v životě, ale ovlivňují všechno, co důležité je.

3 Finanční gramotnost Proč finanční gramotnost? VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Lidé se bojí mluvit o penězích. Co ovlivňují peníze? V 90. letech 20. století zásadní změna finančních pravidel  potřeba finanční gramotnosti. * zdraví * vztahy * volný čas Jsou peníze špatné nebo dobré?

4 Finanční gramotnost Vaše finanční podvědomí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Svět je plný protikladů – nahoru x dolů, světlo x tma, teplo x zima, rychle x pomalu, doprava x doleva Existují „vnější“ a „vnitřní“ zákonitosti peněz Doporučení č.1 pro vaši peněženku: „Jestli chcete změnit viditelné, musíte začít neviditelným.“

5 Finanční gramotnost Vaše finanční podvědomí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI M  P  Č = V Myšlenky vedou k pocitům. Pocity vedou k činům. Činy vedou k výsledkům. Jak vznikají myšlenky? Proces manifestace:

6 Finanční gramotnost Vaše finanční podvědomí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Když chceme změnit výsledky, kterých v životě dosahujeme, musíme změnit staré zažité programy. Verbální programování Modelové chování Určující zážitky

7 Finanční gramotnost Vaše finanční podvědomí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Verbální programování Co jste slýchali v dětství o penězích, bohatství a o lidech, kteří mají hodně peněz? -peníze kazí charakter -šetři na horší časy -boháči jsou lakomci -štěstí si za peníze nekoupíš -co kradu? Myslíš, že si ty peníze tisknu? -to není pro obyčejné lidi -každý nemůže být bohatý

8 Finanční gramotnost Vaše finanční podvědomí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Modelové chování Jací byli vaši rodiče, když přišlo na peníze? Starali se o domácí kasu oba nebo jen jeden z nich? Spravovali je dobře nebo byli pořád v dluzích? Byli spíš na utrácení nebo na šetření? Investovali dobře nebo je investovat ani nenapadlo? Byli spíše opatrní nebo ochotně podstupovali riziko? Vydělávali se peníze u vás doma snadno nebo to byl boj? Byly peníze u vás zdrojem potěšení a požitků nebo spíše příčinou hádek?

9 Finanční gramotnost Vaše finanční podvědomí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Modelové chování Historka o ženě, která připravuje šunku Suroviny: 750 g masa (např. vepřové kýty) 20 g soli špetka pepře 100 ml vody 1 lžíce medu Můžete mít všechny znalosti a dovednosti na světě, ale jestli vaše podvědomí nepracuje pro vás, tak vám peníze v kapse nezůstanou!

10 Finanční gramotnost Vaše finanční podvědomí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Určující zážitky Drobná příhoda, kterou jste zažili v dětství, může zásadně ovlivnit váš přístup k penězům. Přihodilo se vám něco zvláštního, co se týkalo peněz a bohatství? Statistiky ukazují, že většina vztahů se rozpadá právě kvůli penězům! Důvodem nejsou ale peníze samé, ale to, že každý z partnerů má úplně jiné finanční podvědomí.

11 Finanční gramotnost Vaše finanční podvědomí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Pokud chcete změnit své finanční podvědomí, musíte projít čtyřmi fázemi: 1.uvědomění 2.porozumění 3.oddělení 4.vytvoření nového programu vašeho podvědomí

12 Finanční gramotnost Vaše finanční podvědomí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Věřte myšlenkám a názorům, které podporují vaše bohatství. Samotné deklarace vás samozřejmě do cíle nedonesou – MUSÍTE PRO TO I NĚCO UDĚLAT!!!

13 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 1. Zásada Bohatý člověk věří, že si svůj život utváří sám. Chudý člověk věří, že ho životem smýká náhoda a osud. 3 stopy, které prozradí myšlení chudých: 1.Obviňování 2.Výmluvy 3.Remcání Doporučení č.2 pro vaši peněženku: „Peníze jsou extrémně důležité tam, kde fungují, a extrémně nedůležité tam, kde nefungují.“ Doporučení č.3 pro vaši peněženku: „Když si budete pořád stěžovat, stane se z vás chodící magnet na problémy.“

14 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Úkoly k 1. zásadě 1.Kdykoli se přistihnete při obviňování ostatních, vymlouvání se nebo remcání, přejeďte si prstem po krku, jako byste se chtěli podříznout. 2.Pište si, jak se vám daří. Na konci dne si zapište jednu věc, která vám dnes vyšla, a jednu, která nestála za nic. Zároveň si písemně odpovězte na otázku „Jak jsem to dokázal?“ Popř. „Jak jsem se do té šlamastyky dostal?“ Díky tomuto cvičení si uvědomíte, že jste odpovědný za svůj život. Zjistíte také, které strategie pro vás fungují a které stojí za starou belu.

15 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 2. Zásada Bohatí lidé hrají, aby vyhráli. Chudí lidé hrají s cílem neprohrát. Chudí lidé nakládají s penězi defenzivně, místo aby byli ofenzivní. Chudí lidé mají cíl „mít dost na zaplacení složenek“. Bohatí lidé chtějí žít v absolutním dostatku.

16 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Úkoly k 2. zásadě 1.Napište si dva finanční cíle, které vyjádří vaši touhu po opravdovém bohatství, ne jen pohodlném přežívání. Naplánujte si svůj měsíční/roční výdělek. Zvolte si dosažitelné cíle s realistickým termínem, ale pamatujte zároveň na to, že musíte „mířit ke hvězdám“.

17 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 3. Zásada Bohatí lidé se přátelí s úspěšnými, optimistickými lidmi. Chudí se dávají dohromady s lidmi, kteří vidí všechno černě. Existují osvědčené metody, jak zbohatnout a dosáhnout úspěchu. Nejrychlejší a nejsnadnější metoda je učit se od těch, kdo už jsou ve finanční aréně mistry.

18 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Úkoly k 3. zásadě 1.Jděte do knihovny nebo se podívejte na internet a přečtěte si životopis někoho bohatého a úspěšného. Já k tomu používám například časopis FC, kde se o těchto lidech dozvíte spoustu zajímavostí a životních příběhů. Zkuste napodobit jejich strategii a přijměte za své jejich způsob myšlení. 2.Staňte se členem dobrého klubu, ať už tenisového, golfového nebo obchodní komory a nebo třeba přímo investorů. Setkávejte se s bohatými lidmi v jejich prostředí.

19 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Úkoly k 3. zásadě 3. Uvědomte si, kdo ve vašem okolí je negativní a jaké typy situací vás naplňují zápornou energií. Vyhýbejte se takovým momentům a držte se od těchto lidí dál. 4. Přestaňte se dívat na ten odpad, co dávají v televizi. Nenechte se otravovat horory, které přinášejí večerní zprávy.

20 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 4. Zásada Bohatí lidé chtějí „všechno“. Chudí uvažují ve stylu „buď, anebo“. Bohatí lidé žijí ve světě, který oplývá možnostmi. Chudí žijí ve světě který je plný omezení. Motto chudých: „Člověk nemůže mít všechno“ Chcete získat bohatství nebo dělat práci, která vás baví? Chcete… Když narazíte na dilema, vždycky si položte otázku: „Jak mohu získat obojí?“

21 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Úkoly k 4. zásadě 1.Trénujte. Kdykoliv se před vámi objeví volba „buď, anebo“, zeptejte se sebe sama, jestli by nešlo mít obojí. 2.Pamatujte na to, že peníze – pokud jsou v pohybu – zlepšují lidem život. Kdykoli něco utratíte, řekněte si: „Tahle bankovka projde rukama stovce lidí a něco pro ně udělá.“ 3.Chovejte se tak, abyste byl vzorem pro ostatní. Ukažte, že můžete být laskavý, velkorysý, milý a zároveň bohatý!

22 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 5. Zásada Bohatí lidé své peníze dobře spravují. Chudí lidé o tom nemají ani páru. Bohatí jsou lidé, kteří umí dobře spravovat své peníze. Bohatí dobře investují. Chudí se o to ani nepokusí. Bohatí nejsou chytřejší než ti chudí, mají jen jiné peněžní návyky. Zacházejte dobře se svou domácí kasičkou a sami uvidíte, že právě toto rozhoduje o tom, jestli budete chudáci nebo boháči!

23 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 5. Zásada Bohatí lidé své peníze dobře spravují. Chudí lidé o tom nemají ani páru. Co když nemám žádné peníze, které bych mohl spravovat? Uvědomit si: Když chcete teplo, musíte nejdříve do kamen přiložit, nejde to obráceně! Až se začnu dobře starat o peníze, pak nějaké budu mít!, opět to nejde obráceně!

24 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 5. Zásada Bohatí lidé své peníze dobře spravují. Chudí lidé o tom nemají ani páru. Doporučení č.4 pro vaši peněženku: „Důležité je, jak s penězi zacházíte, ne kolik jich zatím máte.“ Pokud si musíte peníze půjčovat, půjčte si o něco málo víc a něco rozumného s tím udělejte. Nejde o konkrétní sumu ale o princip. Musíte ukázat, že dovedete zacházet s penězi. Pak se stane zázrak a peníze za vámi přijdou.

25 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 5. Zásada Bohatí lidé své peníze dobře spravují. Chudí lidé o tom nemají ani páru. Vaše 2 nejdůležitější konta: 1.Konto finanční svobody: ukládejte ihned 10% svých měsíčních příjmů. 2.Konto pro radost: také ukládejte 10% svých příjmů. Když budete své peníze rozumně spravovat, můžete dosáhnout finanční nezávislosti i s relativně malým příjmem. Když ale budete s penězi nakládat špatně, tak za vodou nebudete, i kdybyste měli plat jako král.

26 Jak lidé fungují s penězi PříjmyVýdaje AktivaPasiva Chudí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU Finanční gramotnost Jak lidé fungují s penězi VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

27 Jak lidé fungují s penězi PříjmyVýdaje AktivaPasiva Střední vrstva VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU Finanční gramotnost Jak lidé fungují s penězi VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

28 Jak lidé fungují s penězi PříjmyVýdaje AktivaPasiva Bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU Finanční gramotnost Jak lidé fungují s penězi VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

29 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Úkoly k 5. zásadě 1.Založte si „Konto finanční svobody“ a ukládejte na něj 10% svých čistých příjmů. Tyto peníze můžete utratit jen na investice (nákup aktiv), která vám přinesou další zisky. 2.Založte si „Konto pro radost“ kam budete posílat 10% svého čistého příjmu. 3.Je jedno, kolik peněz máte. Začněte je spravovat teď hned. Nečekejte už ani den, nečekejte na příští výplatu. Když máte v kapse deset korun, starejte se o tuto desetikorunu. Dejte 1 korunu na „Konto finanční svobody“ a dalších 1 korunu na „Konto pro radost.“ Už tímto činem pošlete vesmíru zprávu, že jste připraveni zvládnout více peněz. Až přijdou, tak se o ně postaráte.

30 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 6. Zásada Bohatí lidé nechávají peníze, aby za ně pracovaly. Chudí lidé pracují pro peníze. Většina lidí vyrostla v přesvědčení, že musí tvrdě pracovat, aby vydělali peníze. Jen málokdo se bohužel od rodičů nebo učitelů dozví i druhou půlku pravdy: Peníze musí také tvrdě pracovat pro vás! Bohatí za sebe nechávají pracovat jiné lidi nebo své peníze. Peníze jsou energie. Většina lidí ze sebe vydává pracovní energii a za to přijímají peněžní energii.

31 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Definice bohatého člověka: Bohatý je ten, kdo už NEMUSÍ nikdy pracovat – leda dobrovolně a pro radost, ne z nutnosti. Ať zvolíte jakýkoliv životní styl, v každém případě budete mít nějaké životní náklady. Životní náklady chudí lidé pokrývají aktivními příjmy a bohatí lidé pasivními příjmy. 6. Zásada Bohatí lidé nechávají peníze, aby za ně pracovaly. Chudí lidé pracují pro peníze.

32 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI  Aktivní příjem = finanční zelenina - zeleninu zasadíte a sklidíte tentýž rok, příští rok ale musíte znovu zasadit a znovu se starat 6. Zásada Bohatí lidé nechávají peníze, aby za ně pracovaly. Chudí lidé pracují pro peníze.

33 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI  Pasivní příjem = finanční ovoce - ovocný strom zasadíte jednou, staráte se a pomalu nese každý rok více a více ovoce 6. Zásada Bohatí lidé nechávají peníze, aby za ně pracovaly. Chudí lidé pracují pro peníze.

34 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI  Pasivní příjem – příběh Pabla a Bruna 6. Zásada Bohatí lidé nechávají peníze, aby za ně pracovaly. Chudí lidé pracují pro peníze.

35 VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU Pasivní příjmy – finanční ovoce Finanční gramotnost Jak myslí bohatí Finanční stromy nesoucí finanční ovoce – pasivní příjmy Podnikání všeho druhu -licenční poplatky za nápady a vynálezy -hudební a literární díla -vlastní podnik -síťový marketing -infomarketing VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 6. Zásada Bohatí lidé nechávají peníze, aby za ně pracovaly. Chudí lidé pracují pro peníze.

36 VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU Pasivní příjmy – finanční ovoce Finanční gramotnost Jak myslí bohatí Finanční stromy nesoucí finanční ovoce – pasivní příjmy Práce peněz -dividendové akcie -pronájem nemovitostí -dluhopisy -jiná finanční aktiva VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 6. Zásada Bohatí lidé nechávají peníze, aby za ně pracovaly. Chudí lidé pracují pro peníze.

37 VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU Pasivní příjmy – finanční ovoce Finanční gramotnost Jak myslí bohatí Nejde ani zdůraznit, jak jsou pasivní příjmy důležité. Bez pasivních příjmů nikdy nedosáhnete skutečné svobody. Bohužel většina lidí si vůbec nedokáže pasivní příjmy zajistit a to hned ze 3 důvodů: 1. Naše výchova je programově zaměřena proti pasivním příjmům. 2. Existenci pasivních příjmů nám úspěšně tajili i ve škole. 3. Lidé nevěnují pasivním příjmům pozornost ani při výběru kariéry. Většina z nás se snaží mít jen co nejvyšší plat. VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 6. Zásada Bohatí lidé nechávají peníze, aby za ně pracovaly. Chudí lidé pracují pro peníze.

38 VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU Pasivní příjmy – finanční ovoce Finanční gramotnost Jak myslí bohatí Princip je jasný: musíte nechat peníze, aby na vás vydělávaly. Proto musíte šetřit a investovat a ne utratit všechno, co vyděláte. VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Bohatí kupují aktiva, tedy věci, jež jim přináší pasivní příjmy nebo jejichž hodnota roste. Chudí lidé kupují pasiva, tedy věci, které jim peníze vytahují z kapes nebo jejichž hodnota postupně klesá. Doporučení č.5 pro vaši peněženku: Chudí lidé vidí v koruně minci, kterou vymění za něco hezkého. Bohatí vidí v koruně semínko, které se dá zasadit a rozmnožit na 100 korun. Ty se pak dají zase zasadit a rozmnožit na tisíce. 6. Zásada Bohatí lidé nechávají peníze, aby za ně pracovaly. Chudí lidé pracují pro peníze.

39 Peníze jsou hra VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Finanční gramotnost Peníze jsou hra

40 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Úkoly k 6. zásadě 1.Vzdělávejte se. Navštivte kurz nebo seminář o investicích. Zahrejte si „Cashflow“. Přečtěte si aspoň jednu odbornou knihu za měsíc. Staňte se odborníkem na jednu investiční oblast a té se věnujte. 2.Přesuňte svůj zájem z aktivního příjmu na pasivní příjem. Vytvořte alespoň tři strategie, jak získat výnos bez vaší aktivní práce. Zvažte je a začněte uskutečňovat.

41 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 7. Zásada Bohatí lidé se stále učí. Chudí lidé si myslí, že už všechno vědí. Svět patří těm, kteří se stále učí. Jestli chcete mít více peněz, vede k tomu jediná cesta: musíte se naučit s nimi pracovat. Úspěch se dá naučit! Každý mistr začínal jako nešika. Skutečným boháčům nejde v prvé řadě o peníze samotné, ale o to, aby dosáhli svého osobního potenciálu. Úspěch neznamená co máte, ale kdo jste.

42 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 7. Zásada Bohatí lidé se stále učí. Chudí lidé si myslí, že už všechno vědí. Studujte a učte se s maximální intenzitou, ale zároveň si dejte dobrý pozor, od koho se učíte. Jedno dobré doporučení. Najděte si svého osobního kouče pro úspěch.

43 Finanční gramotnost Jak myslí bohatí VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Úkoly k 7. zásadě 1.Zavažte se, že si budete pravidelně doplňovat znalosti. Každý měsíc přečtěte alespoň jednu knihu o penězích, poslechněte si výukové CD nebo navštivte odborný seminář. Vaše znalosti, sebedůvěra i konto porostou! 2.Zkuste si najít osobního kouče, který by dohlédl na vaše pokroky.

44 D P I n d e x Co dál? I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem… Finanční gramotnost Co dál?

45 Finanční gramotnost Co teď? VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Rozhodnout se být bohatý. Převést principy do praxe. Najít si kouče. Užívat si život!!!

46 Finanční gramotnost Cashflow VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Další hraní „Cashflow“ 23.dubna, v 17:00 Pizzerie Amos


Stáhnout ppt "VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA PRO KLIENTY A SPOLUPRACOVNÍKY KLUBU VYŠŠÍ KVALITA ŽIVOTA DÍKY FINANČNÍ GRAMOTNOSTI Finanční gramotnost Jak myslí bohatí."

Podobné prezentace


Reklamy Google