Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Alkohol očaruje Nejnebezpečnější účinky: V Evropě 1 ze 4 úmrtí mužů do 30 let je spojeno s alkoholem. Alkohol.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Alkohol očaruje Nejnebezpečnější účinky: V Evropě 1 ze 4 úmrtí mužů do 30 let je spojeno s alkoholem. Alkohol."— Transkript prezentace:

1

2

3 Alkohol očaruje

4 Nejnebezpečnější účinky: V Evropě 1 ze 4 úmrtí mužů do 30 let je spojeno s alkoholem. Alkohol

5 Zabije 5x více lidí Je příčinou mnoha nemocí Mrhá peníze Rozbije mnoho rodin

6 Jak alkohol působí v našem těle?

7 Žaludeční vřed Vyvolává nebezpečné zanícení žaludku, jehož důsledkem může být vznik ŽALUDEČNÍCH vředů.

8 Zničení jaterních buněk Játra se nás snaží chránit, tím že rozkládají jedy, ale poškozují se.

9 Cirhóza jater Vznikají abnormální jaterní buňky a CIRHÓZA, jež každoročně zabije tisíce lidí.

10 АLKOHOL ÚTOČÍ PŘEDEVŠÍM NA MOZEK

11 Účinky alkoholu na naši mysl a tělo mají daleký dopad

12 Hněvu Násilí v rodinách Nezákonného sexu Alkohol snižuje morální zábrany

13 Alkohol způsobuje poškození mozku Po každém pití nenávratně ničí mozkové buňky. Výseldkem je měřitelné zmenšení mozku a oslabené mentál.schopnosti-úsudek a paměť.

14 Správně nebo špatně? Schopnost rozlišovat mezi DOBREM A ZLEM je také ztracena. Už se Vám stalo, že jste někdy litovali toho, co jste pod vlivem Alkoholu dělali?

15 Oslabuje imunitní systém Alkohol má také zničující dopad na obranu těla. Stačí malé množ. a bílé krvinky jsou paralizovány.

16 NEDOSTATEK VIT. A MIN. Čím více ho člověk pije, tím více se u něj vyskytuje NEDOSTATEK VITAMINŮ A MINER. Alkohol brání jejich absorbci do organismu. Alkohol obsahuje 2x více kalorií než čistý cukr. Stačí 1 pivo denně a můžete přibrat o 7 kg ročně.

17 Vysoký krevní tlak

18 Nárůst nebezpečí mozkové mrtvice

19 Rakovina 3 sklenice týdně Zvyšuje výskyt rakoviny.Studie na 7 tis.ženách: stačí 3 skl./týden ke ZVÝŠENÍ RIZ. RAK. PRSU

20 Alkohol a těhotenství

21 Mentální zaostalost

22 А není to přece jen prospěšné na srdce, dát si skleničku? Alkohol poškozuje nenarozené děti. Vede k mentální retardaci. V jedné studii byl alkohol experimentálně podáván zvířatům, aby se dosáhlo ochran.účinkům proti CVO

23 Aby se léčebný efekt dostavil, vyžadovalo to dávku, jež byla ekvivalent 12 skl.alk pro dospělého! Jenže toto množství má přímý toxický účinek nejen na játra, ale i na srdeční sval. Doporučovat alk. jako lék na srdce, je jako doporuč. vyjetý olej kvůli nezbyt. tukům.

24 Víno Hroznová šťáva Je pravda, že víno obsahuje ochranné fytolátky, ale ty se hojně nacházejí hlavně v hroznech a hrozn.šťávě. Proto zvolme tyto neškodlivé zdroje.

25 Сo je ještě bezpečné? Můžete se zeptat, KOLIK ALKOHOLU MOHU BEZPEČNĚ VYPÍT? WHO: žádný. To je jediný způsob, jak se v bud. nestát ALKOHOLIKEM.

26 1 z 10 1 z 10 lidí, kteří vypijí svou 1. skleničku se stává noto- rickým alkoholikem. Máte jistotu, že to nebudete vy?

27 Přísloví 23:30 Těm, kdo se zdržují u vína, kdo chodí okoušet kořeněný nápoj: Nehleď na víno, jak se rdí, jak jiskří v poháru! Vklouzne hladce a nakonec uštkne jako had a štípne jako zmije.

28 Tvé oči budou hledět na nepřístojnosti, z tvého srdce budou vycházet proradné řeči. Bude ti, jako bys ležel v srdci moře, jako bys ležel s rozbitou hlavou. "Zbili mě a nic mě nebolí, ztloukli mě a nevím o tom.Až procitnu, vyhledám to zas a zase."

29 "Víno je posměvač, opojný nápoj je křikloun; kdo se v něm kochá, ten moudrý není." Přísloví 20:1

30 Tvrdá fakta? Přesto,věříme-li v milujícího Boha, pochopíme, že nám neradí nic proti našemu dobru. Život zde je KRÁTKÝ, nato abychom jej ztrpčovali sobě i své rodině. Boží rady nás vedou ke SVOBODĚ A ŠTĚSTÍ.

31 „Kdo ke mně přijde, toho nevyženu ven.“ Jan 6:37 „Proste a dostanete.“ Jan 16:24 Nebojme se ho poprosit o pomoc, dříve, než se dostaví trvalé následky.

32 - Usmrcuje zárodky nemocí - Protirakovinový účinek - Prevence srdečních onemoc. - Červená šťáva proti astmatu - Proti kožním problémem - Léčí chudokrevnost (týdenní kůra: denně 1-2 kg hroznů; obnoví se 2/3 krve – leukém.) - Bílé hrozny léčí žaludeční a střevní katary - Bílé hrozny jsou účinné při jaterních, ledvinových a močových chorobách - Zlepšuje stav křečových žil Hroznový džus


Stáhnout ppt "Alkohol očaruje Nejnebezpečnější účinky: V Evropě 1 ze 4 úmrtí mužů do 30 let je spojeno s alkoholem. Alkohol."

Podobné prezentace


Reklamy Google