Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PROCESORY FIRMY. PINCAMD2 Obsah  Charakteristika firmy  Historie firmy  Vývojová řada procesorů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PROCESORY FIRMY. PINCAMD2 Obsah  Charakteristika firmy  Historie firmy  Vývojová řada procesorů."— Transkript prezentace:

1 PROCESORY FIRMY

2 PINCAMD2 Obsah  Charakteristika firmy  Historie firmy  Vývojová řada procesorů

3 PINCAMD3 CHARAKTERISTIKA FIRMY  AMD je globální dodavatel integrovaných obvodů pro osobní a síťové počítače a pro telekomunikaci. AMD vyrábí mikroprocesory, produkty založené na pamětech flash a podpůrnou elektroniku pro komunikační a síťové účely. AMD zaměstnává téměř lidí v továrnách v USA, Evropě, Japonsku a Asii a v obchodních zastoupeních ve velkých městech světa. Firma byla založena roku 1969 ve městě Sunnyvale ve Spojených státech.  AMD vlastní 16 podniků, které můžeme rozdělit na výrobní, montážně-kontrolní a na jakostní podporu.

4 PINCAMD4 HISTORIE FIRMY AMD 1  1. květen vzniká firma AMD (Advanced Micro Devices) s vkladem dolarů  listopad vzniká Am9300, 4-bitový MSI posuvný registr  květen AMD ukončuje svůj první rok s 53 zaměstnanci a 18 produkty  uveden první produkt vlastní výroby - Am2501  září firma se stává veřejnou společností, vydává akcií, jedna akcie má hodnotu 15 dolarů  AMD ukončuje pátý rok s 26,5 mil. dolary v prodeji  společnost vstupuje na trh se svým výrobkem AM9102  motto firmy: "Lidé na prvním místě, produkty a zisky počkají."  zavedena výroba procesoru 8080A a pamětí řady AM2900  Siemens a AMD zakládají Advanced Micro Computers (AMC)  AMD dosahuje hlavního stanoveného cíle: roční obrat 100 mil. dolarů  spolu s Intelem podepsána dohoda o výměně technologií mikroprocesorů a obvodů řady iAPX86  firma představuje INT.STD.1000, nejpřísnější standard jakosti v oboru  představena řada (32-bitové čipy)  spolu se Sony zavádí technologii CMOS

5 PINCAMD5 HISTORIE FIRMY AMD 2  únor končí pětiletý spor s firmou Intel, AMD jsou udělena všechna práva k výrobě a prodeji řady mikroprocesorů Am386  únor představeny první mikroprocesory řady Am486 (1 mil. tranzistorů)  leden firma začíná dodávat mikroprocesory Am486 do počítačů Compaq  10. březen federální soud potvrzuje práva společnosti AMD na mikrokód od firmy Intel pro matematický koprocesor 286  jaro uveden procesor AMD-K6  květen uveden procesor AMD-K6-2  uveden procesor AMD-K6-III  srpen představen procesor AMD Athlon, první procesor sedmé generace  obrat za první čtvrtletí roku překračuje poprvé v historii společnosti 1 miliardu dolarů  červen uveden procesor řady AMD Duron  srpen uveden procesor AMD Thunderbird  listopad uveden inovovavý Athlon XP s jádrem Thoroughbred  konec roku uvedení procesoru ClawHammer  jaro uvedení procesoru AMD Opteron známého pod kódovým označením SledgeHammer

6 PINCAMD6 AMD K5  Přišel po procesorech 486.  Má 4,3 mil. Tranzistorů  Cena byla v době uvedení na trh mnohem nižší než u Pentií.

7 PINCAMD7 AMD K6  8,8 mil. tranzistorů.  32 KB instrukční, 32 KB datová  obsahuje instrukce MMX.  Procesor lze přetaktovat minimálně o jednu úroveň.

8 PINCAMD8 AMD K6-2  K6-2 měla být konkurentem Intel Pentia II. Výkonnější je pouze v některých aplikacích a hrách díky podpoře instrukcí 3DNow!

9 PINCAMD9 AMD K6-3  256 KB L2 cache integrovánu přímo na chipu.  Vhodný do notebooků.

10 PINCAMD10 AMD ATHLON  Instrukce MMX a rozšířené instrukce 3DNow! (dalších 19)  Tento výrobek rozpoutal cenovou válku

11 PINCAMD11 AMD THUNDERBIRD  Obsahuje 256 KB L2 cache.  Nová patice s názvem Socket A (423 pinů).

12 PINCAMD12 AMD DURON  Duron je v podstatě stejný jako Thunderbird, ale velikost jádra je menší o 20mm 2 a menší velikosti L2 cache.  Dobrý pro 3D hry, dekódování DVD a mp3.

13 PINCAMD13 AMD ATHLON 4, XP, MP  Athlon 4 do notebooků  Athlon XP do desktopových procesorů  Athlon MP pro servery a pracovní stanice

14 PINCAMD14 ATHLON XP PALOMINO  Nová verze instrukcí 3Dnow! Professional (52 instrukcí)

15 PINCAMD15 ATL. XP THOROUGHBRED  Je nástupcem Athlonu XP s jádrem Palomino.  Plocha jádra se zmenšila na 80 mm 2

16 PINCAMD16 AMD K8 HAMMER  První 64-bitové procesory firmy AMD  Procesor zvládá jak 64-bitový, tak 32- bitový kód.

17 PINCAMD17 Zdroje   


Stáhnout ppt "PROCESORY FIRMY. PINCAMD2 Obsah  Charakteristika firmy  Historie firmy  Vývojová řada procesorů."

Podobné prezentace


Reklamy Google