Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

POČÍTAČOVÉ SÍTĚ PŘÍSTUPOVÁ PRÁVA. CO JE POTŘEBA PRO PŘIPOJENÍ DO LIBOVOLNÉ SÍTĚ:  počítač musí obsahovat síťovou kartu (nebo modem)  k síťové kartě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "POČÍTAČOVÉ SÍTĚ PŘÍSTUPOVÁ PRÁVA. CO JE POTŘEBA PRO PŘIPOJENÍ DO LIBOVOLNÉ SÍTĚ:  počítač musí obsahovat síťovou kartu (nebo modem)  k síťové kartě."— Transkript prezentace:

1 POČÍTAČOVÉ SÍTĚ PŘÍSTUPOVÁ PRÁVA

2 CO JE POTŘEBA PRO PŘIPOJENÍ DO LIBOVOLNÉ SÍTĚ:  počítač musí obsahovat síťovou kartu (nebo modem)  k síťové kartě musí být fyzicky připojena fungující síť  na PC musí být nainstalovaný operační systém, který podporuje síť  pro legální vstup do sítě musí mít uživatel vytvořen v síti uživatelský účet (vytvoří jej administrátor sítě)

3 Přístupová práva (uživatelé a uživatelské skupiny):  různí uživatelé mají nastavená různá práva přístupu k prostředkům a aplikacím sítě administrátor

4  ADMINISTRÁTOR  má neomezená práva  je zodpovědný za správný chod sítě  vytváří a maže účty a uživatelské skupiny, nastavuje a odebírá práva apod.

5  UŽIVATELSKÉ SKUPINY  jsou tvořeny skupinami uživatelů stejné úrovně – mají stejná přístupová práva  př. žáci, učitelé...  administrátor nastaví práva skupině, po přidání uživatele do skupiny zdědí její práva (práva skupiny jsou vždy nadřazena) – usnadňuje to práci s uživateli...


Stáhnout ppt "POČÍTAČOVÉ SÍTĚ PŘÍSTUPOVÁ PRÁVA. CO JE POTŘEBA PRO PŘIPOJENÍ DO LIBOVOLNÉ SÍTĚ:  počítač musí obsahovat síťovou kartu (nebo modem)  k síťové kartě."

Podobné prezentace


Reklamy Google