RYCHLOSTNÍ LYŽOVÁNÍ.

Prezentace na téma: "RYCHLOSTNÍ LYŽOVÁNÍ."— Transkript prezentace:

1 RYCHLOSTNÍ LYŽOVÁNÍ

2 Historie Rychlostní lyžování je fyzicky velmi náročný sport
Závodí se v tom, kdo sjede přesně změřený úsek co nejrychleji Měří se absolutní rychlost, která je určujícím faktorem pro pořadí v závodech Zpočátku se jezdily jen jednotlivé závody, v současné době má tato sjezdařská disciplína i svůj světový pohár a mistrovství světa

3 Pravidla Jezdí se z předem určeného místa na rovném, ideálně upraveném svahu kolmo dolů Závodník má určitý prostor na sjezdovce, aby se postavil do optimálního sjezdového postoje a získal po rozjezdu rychlost Po vjetí do měřeného úseku se snaží udržet postoj, aby byla rychlost co nejvyšší Po projetí měřeného úseku brzdí do zastavení

4 Rekordy Světový rekord je v současné době 251,4km/h vytvořený na francouzské sjezdovce Les Arcs Ženský světový rekord má hodnotu 242,59km/h a byl dosažen rovněž v Les Arcs Český rekord má hodnotu 230,71km/h a byl vytvořen ve francouzském středisku Vars

5 Vybavení Pro rychlostní lyžování potřebujeme podobné vybavení jako pro sjezdové lyžování doplněné o aerodynamickou helmu, lýtkové spoilery, oděv proti popáleninám, chránič zad a aerodynamickou kombinézu