Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název."— Transkript prezentace:

1 Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název šablony klíčové aktivity III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Sada VY_32_INOVACE_21_01_6 Název materiálu Podmiňovací způsob přítomný a minulý Jméno vyučujícího Mgr. Marie Kufnerová Třída 6. Předmět Čj Datum vytvoření 22.1.2013

2 Metodika: Žáci mají možnost nastudovat tabulku o podmiňovacím způsobu Poté následuje cvičení a řešení

3 Podmiňovací způsob přítomný a minulý osobapodmiň.způsob přítomnýpodmiň. způsob minulý č. jednotnéč. množnéč. jednotnéč. množné 1.psal bychpsali bychombyl bych psalbyli bychom psali 2.psal byspsali bystebyl bys psalbyli byste psali 3psal bypsali bybyl by psalbyli by psali

4 Najdi podmiň.způsob přítomný a minulý Kdyby nepršelo, šli bychom ven. Byl by první, kdyby nezakopl. Byli by si koupili nové auto, kdyby ušetřili dost peněz. Kdyby byla tma, šla by spát. Tancovali byste, kdyby hrála hudba? Musela by víc trénovat, aby vyhrála. Byli byste přišli? Podal bys mi sůl? Byli bychom na to zapomněli. Měl by ses u mě zastavit. Byl bych vám to podal. Nevěděl jsem, že by se bylo něco změnilo.

5 Rozděl podmiňovací způsob přítomný a minulý do tabulky Podmiňovací způsob přítomnýPodmiňovací způsob minulý

6 Řešení Kdyby nepršelo, šli bychom ven. Byl by první, kdyby nezakopl. Byli by si koupili nové auto, kdyby ušetřili dost peněz. Kdyby byla tma, šla by spát. Tancovali byste, kdyby hrála hudba? Musela by víc trénovat, aby vyhrála. Byli byste přišli? Podal bys mi sůl? Byli bychom na to zapomněli. Měl by ses u mě zastavit. Byl bych vám to podal. Nevěděl jsem, že by se bylo něco změnilo.

7 Řešení: rozděl podmiňovací způsob přítomný a minulý do tabulky Podmiňovací způsob přítomnýPodmiňovací způsob minulý Nepršelo by Šli bychom Byl by Nezakopl by Ušetřili by Byla by Šla by Tancovali byste Hrála by Musela by Vyhrála by Podal bys Měl by ses Byli by si koupili Byli byste přišli Byli bychom zapomněli Byl bych podal Bylo by se změnilo

8 Zdroje : Vlastní tvorba autora


Stáhnout ppt "Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název."

Podobné prezentace


Reklamy Google