Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1 Tvorba prezentací v programu PowerPoint Autor: ing. Jaroslav Mochan prosinec 2005.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1 Tvorba prezentací v programu PowerPoint Autor: ing. Jaroslav Mochan prosinec 2005."— Transkript prezentace:

1

2 1 Tvorba prezentací v programu PowerPoint Autor: ing. Jaroslav Mochan prosinec 2005

3 2 Program spustíme poklepáním na jeho zástupce na ploše nebo přes nabídku Start - Programy

4 3 Dialogové okno se třemi způsoby vytvoření nové prezentace. 123123 Může se z něj otevřít již existující prezentaci.

5 4 Stručný průvodce umožní několika kroky vytvořit prezentaci –na různá, již připravená témata –s použitím stylů –a možností. Způsob vhodný zejména pro začátečníky.

6 5 V záložkách si tvůrce vybírá připravená témata prezentací a jednotný vzhled snímků. Pro jednotnou úpravu snímků existuje bohatá nabídka šablon návrhů. V jedné prezentaci lze nastavit jen jednu šablonu!

7 6 Stejné okno se otevře v nabídce Soubor - Nový.

8 7 Vlevo se řadí všechny snímky prezentace. Snímky lze přetahovat myší. Místo pro poznámky ke snímkům. V okně Nový snímek se vybírá rozvržení následujícího snímku. Úvodní maska Prázdné prezentace.

9 8 Několik rad k prezentacím

10 9 Text Nadpisy psát alespoň velikostí písma 44. Ostatní text alespoň velikostí písma 28. Používat fonty, které umí národní diakritiku. Vyvarujme se dlouhým textům.

11 10 Na jednom snímku bychom neměli měnit Typy písma! Není to hezké 

12 11 Text na snímcích zobrazíme mnoha způsoby, i se zvuky: Jako psací stroj Jako laser Najednou Po jednotlivých slovech Spirálou Zprava Zleva Zdola

13 12 Barva písma a výplně Písmo musí s podkladem barevně kontrastovat! Takhle neTakhle raději také ne Takhle také ne

14 13 Na snímky lze vkládat i animace ve formátu GIF. Na seriozní prezentace však nepatří !!!! Snad na závěr?

15 14 …..video a hudbu Přes nabídku Vložit – video a zvuk přidat zvuk. Obdobným způsobem videoklip.

16 15 V nabídce Prezentace – Vlastní animace se nastavuje časování a veškeré efekty jednotlivých snímků. Na těchto záložkách se nastavuje pořadí objektů a další efekty aktuálního snímku. Animace objektů na snímcích

17 16 Přechody snímků Nabídka Prezentace–Přechod snímku. Zde je k dispozici bohatá nabídka efektů přechodu snímků. Snímky mohou přecházet ručně – kliknutím na myš nebo po nastavení časovače. Nastavením časovače se přednášející vystavuje nebezpečí, že nestihne říci ke snímku vše.Bude-li rychlejší, bude naopak čekat na nový snímek.

18 17 Ukládání hotových prezentací Formát PPT uloží prezentaci v zobrazení, umožňujícím změny na snímcích. Formát PPS slouží k předvádění hotových prezentace, bez možnosti provádění změn. Jiné formáty ukládají prezentaci do předchozích verzí programu, grafických bitmapových obrázků a podobně.

19 18 Na co ještě nezapomenout Na úvodním snímku uvést název prezentace, předmět, příjmení a jméno, třídu a školní rok!! Na posledním snímku napsat zdroje informací!!


Stáhnout ppt "1 Tvorba prezentací v programu PowerPoint Autor: ing. Jaroslav Mochan prosinec 2005."

Podobné prezentace


Reklamy Google