Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0710 Název projektu: Inovace školství Šablona - název: III. Využití ICT Číslo: III/2 Inovace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0710 Název projektu: Inovace školství Šablona - název: III. Využití ICT Číslo: III/2 Inovace."— Transkript prezentace:

1 EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Název projektu: Inovace školství Šablona - název: III. Využití ICT Číslo: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Zpracoval: Mgr. Dana Krausová Předmět: Jazyk český Název produktu: Hygiena Číslo produktu: VY_32_INOVACE_16_318 Použito: Třída: 9.B Anotace: Žáci se v prezentaci seznamují jak správně pečovat o čistotu a zdraví svého těla

2 HYGIENA Hygiena je souhrn lidských činností, které přispívají k čistotě a zdraví.

3 Čistota je základem zdraví

4 PÉČE O CHRUP

5 JAK SE STARAT O CHRUP? Používej zubní a mezizubní kartáček, dobrou zubní pastu a ústní vodu Snaž se čistit zuby po každém jídle, alespoň 2x denně Kartáček bys měl měnit často, a to nejlépe po dvou měsících jeho používání Navštěvuj pravidelně (2x do roka) zubního lékaře

6

7 UMÍŠ SI SPRÁVNĚ ČISTIT ZUBY?

8 VŮNĚ „SVĚŽESTI“ ANEB JAK SE STARAT O SVÉ TĚLO

9 Péče o tělo je důležitou součástí osobní i duševní hygieny Tělo musí být vždy čisté – sprcha, vana Správná životospráva hraje velkou roli – stravování, kontrola hmotnosti Pitný režim – 2-3litry denně Dostatek pohybu – neseď u počítače! Dostatek spánku – asi 8 hodin denně Pozitivní přístup k životu - úsměv

10

11 ÚPRAVA VLASŮ A VOUSŮ Účes je záležitostí vkusu každého člověka. Společensky nepřija­telné jsou však vlasy zanedbané a nemyté. Ani půvab mladé dívky, natožpak zralé ženy, nepřekoná handicap mastných neuprave­ných vlasů. Rovněž neholená mužská tvář nebo všelijak rozvířený a neudržovaný vous nevzbuzují právě důvěru.

12

13

14 PÉČE O RUCE A NEHTY Čistota rukou – umývání vodou, mýdlem Stříhání nehtů – kvalitní nůžky Ošetření rukou – krémy, olejíčky

15 ZDROJE: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www:

16 ZDROJE - 2 GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: U5N5upx- GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: nAkyn0OVyzA GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: charova_Miss_World_2006_01.jpg GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www:

17 ZDROJE - 3 GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www: GOOGLE [online] [cit ]. Dostupné z www:


Stáhnout ppt "EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0710 Název projektu: Inovace školství Šablona - název: III. Využití ICT Číslo: III/2 Inovace."

Podobné prezentace


Reklamy Google