Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0710 Název projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0710 Název projektu:"— Transkript prezentace:

1 Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Název projektu: Inovace školství Šablona - název: I. Čtenářská a informační gramotnost Číslo: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Zpracoval: Mgr. Josef Barnet Předmět: Fyzika Název produktu: Tlak vzduchu Číslo produktu: VY_32_INOVACE_08_247 Použito: Třída: 7.B Anotace: Žáci se dozví více o principu a využití tlaku vzduchu v praxi.

2 Je všude kolem nás. Země je obklopena ovzduším - atmosférou

3 Je to plyn. Je stlačitelný a rozpínavý.

4 Má svou hmotnost, kterou měříme vážením.

5 Působí směrem vzhůru.

6 Na hladinu vody působí tlak vzduchu směrem dolů a vodu vytlačí. Voda teče vzhůru.

7 Vzduch (podobně jako vody) působí svým tlakem všemi směry.

8 Říkáme tak tlaku vzduchu. Měříme jej tlakoměrem.

9 Stlačitelnosti vzduchu se využívá:  Při huštění vzduchu do míčů

10  Do pneumatik

11  Do lehátek

12  Do člunů

13  Při vrtání (vrtačky a sbíječky)

14 Stlačený vzduch může tedy konat práci.

15 Vzduch je bezbarvý plyn. Je stlačitelný a rozpínavý. Vzduch tlačí na tělesa všemi směry. Vzduch kolem Země se nazývá ovzduší čili atmosféra. Tlaku vzduchu říkáme atmosférický tlak. Tlak vzduchu měříme aneroidem. Stlačený vzduch může konat práci.

16  Fyzika pro 7.ročník zvláštní školy. PRAHA : SEPTIMA, s.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.


Stáhnout ppt "Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0710 Název projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google