Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Železo a ocel v praxi Timotej Naglák Zdroje:. Železo je nejrozšířenější přechodný kovový prvek a druhý nejrozšířenější kov na Zemi, je také hojně zastoupen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Železo a ocel v praxi Timotej Naglák Zdroje:. Železo je nejrozšířenější přechodný kovový prvek a druhý nejrozšířenější kov na Zemi, je také hojně zastoupen."— Transkript prezentace:

1 Železo a ocel v praxi Timotej Naglák Zdroje:

2 Železo je nejrozšířenější přechodný kovový prvek a druhý nejrozšířenější kov na Zemi, je také hojně zastoupen i ve vesmíru. Lidstvu je znám již od pravěku. V přírodě se minerály železa vyskytují velmi hojně a železo se z nich získává redukcí ve vysoké peci. Lidstvu je znám již od pravěku. V přírodě se minerály železa vyskytují velmi hojně a železo se z nich získává redukcí ve vysoké peci.

3 Železo je stříbrolesklý pevný kov. Dobře vede elektrický proud. Má magnetické vlasnosti. Je tažné a kujné. Na vzduchu rychle podléhá korozi (vzniká rez).

4 Teplota tání1538 °C Železo je prvek, který je známý od pradávna. Jeho objev byl pro lidstvo velmi významný. Celé jedno historické období se nazývá doba železná

5 Ocel Ocel je slitina železa, uhlíku a dalších legujících prvků, která obsahuje méně než 2,14 % uhlíku. V praxi jsou jako ocele označovány slitiny, které obsahují převážně železo, a které je možno přetvářet v další sloučeniny.

6 Vlastnosti oceli Hustota oceli je 7850 kg/m Bod tání oceli je přibližně 1539 °C. Legováním je možno ovlivnit vlastnosti ocelí v širokém rozmezí

7 Využití oceli Ocel se využívá pro nosné konstrukce staveb. Využívá se též při stavbě mostů, lávek či různých typů schodišť. Pro její estetické vlastnosti je také vyhledávána u řady umělců. Pro její estetické vlastnosti je také vyhledávána u řady umělců.


Stáhnout ppt "Železo a ocel v praxi Timotej Naglák Zdroje:. Železo je nejrozšířenější přechodný kovový prvek a druhý nejrozšířenější kov na Zemi, je také hojně zastoupen."

Podobné prezentace


Reklamy Google