Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Od Bar č i z 5.B.(jen aby jste to v ě d ě li) FRANTIŠEK JOSEF I.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Od Bar č i z 5.B.(jen aby jste to v ě d ě li) FRANTIŠEK JOSEF I."— Transkript prezentace:

1 Od Bar č i z 5.B.(jen aby jste to v ě d ě li) FRANTIŠEK JOSEF I

2 Tak od začátku Narození : 18. srpna 1830 zámek Schönbrunn. Matka a otec : František Karel, Žofie Frederika Bavorská Manželka : Alžb ě ta Bavorská Vládce : král č eský, lombardský, benátský, dalmatský, chorvatský, slavonský, uherský a je to císa ř rakouský. Jeho syn Rudolf je následníkem tr ů nu.

3 NĚCO O JEHO VLÁDĚ

4 Začátek Za č al vládnout hned po revoluci (když mu bylo 18 let) Hned ze za č átku se ho pokusil zabít ma ď arský nacionalista János Libényi. Vládl abstulusticky. Rušil všechny novinky. Doba vlády 2. prosinec 1848 – 21. listopad 1916 Byl to nejdéle vládnoucí Hasburk.Dožil se 86 let. Zavedl horu ú ř edník ů.

5 Bachův (neo)absolutismus Tajná policie po celé ř íši Podle Alexandra Bacha rozvoj pr ů myslu Bach vyznamenám

6 Potíže 1859 – Severní Itálie se odpojuje Bach odvolán Zavedena ústava a parlament Ob č anská a národnostní práva pro všechny 1866 –válka s prusy rozhodující bitva u Hradce Králové Ma ď a ř i a Č eši cht ě jí autonomii-dostanou jenom ma ď a ř i

7 A na konec … 1889 - Syn F.J.I.(Františka Josefa I.) spáchal sebevraždu. Nový nástupce na tr ů n je František Ferdinand d'Este(nem ů že se do č kat až dostane tr ů n). Ale F.J.I. má železné zdraví. Tak se zatím František Ferdinand d'Este v ě nuje lovu zví ř at ( Zabil 272 511 kus ů ). Na konec vyhlásil F.J.I. Válku Srb ů m. A za č ala první sv ě tová válka. V roce 1916 zem ř el.

8 A zapamatujte si to!!!


Stáhnout ppt "Od Bar č i z 5.B.(jen aby jste to v ě d ě li) FRANTIŠEK JOSEF I."

Podobné prezentace


Reklamy Google