Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Východní Evropa Natalia Bornus. Litva Vlajka znak Hlavní město: Vilnius Počet obyvatel:3 365 000 Jazyk Litevština Náboženství: Katolici.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Východní Evropa Natalia Bornus. Litva Vlajka znak Hlavní město: Vilnius Počet obyvatel:3 365 000 Jazyk Litevština Náboženství: Katolici."— Transkript prezentace:

1 Východní Evropa Natalia Bornus

2 Litva Vlajka znak Hlavní město: Vilnius Počet obyvatel:3 365 000 Jazyk Litevština Náboženství: Katolici

3 Litva Litevská republika leží ve východní Evropě u Baltského moře. Povrch země je převážně nížinatý, zvlněný jen pahorkatinou ledovcového původu. Vyskytuje se tu řada jezer. Podnebí je přímořské, na východě více kontinentální. Jedná se o průměrně vyspělý stát s nízkou negramotností a hustou dopravní sítí. Rostlinný kryt tvoří louky a lesy.

4 Města v Litvie... l

5 Co je možné vidět v Litvě Trakai Historycký gotycký hrad. Dnes je v hradě zřízeno muzeum historie a současnosti s ukázkami života šlechty a místních nevolníků.

6 Co je možné vidět v Litvě Od roku 1923 jsou zde pořádány karnevaly, během kterého svatých křížů. V roce 1993, Hora křížů navštívil papež John Paul II dal kříž, který stojí dnes.

7 Vychodni Evropa KONEC NATALIA BORNUS

8 Stsedni Evropa NATALIA BORNUS

9 POLSKO Vlajka: Znak: Hlavní město: Varšava Počet obyvatel: 38 513 696 Náboženství: Katolicke 95% nejdelší řeky: Visla a Odra nejvyšší vrchol: Rysy(2499m.n.p.m) moře : Baltské

10 POLSKO

11 Památky v Krakove. OKrakově se říká,že je nejhezčí město v Polsku. Jsou tam hezké Sukne. Je tam vavel (hrad) v kterým bydleli polský králové.

12 Pámatky v krakove V Krakově je taky velký vavelský smok,který ohřívá ohněm. Hezký je taky kostel Panny Marie. Je to nejslavnější památka Krakova a Polska.

13 MOŘE BALTYCKIE Polsko má vstup do moře baltyckiecho.V Polsku jsou taky Národní parky.

14 Střední Evropa KONEC NATALIA BORNUS


Stáhnout ppt "Východní Evropa Natalia Bornus. Litva Vlajka znak Hlavní město: Vilnius Počet obyvatel:3 365 000 Jazyk Litevština Náboženství: Katolici."

Podobné prezentace


Reklamy Google