Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hodinye Anotace: V prezentaci je názorně vysvětleno udávání času v angličtině s vizuální a zvukovou podporou. Vzdělávací oblast: Anglický jazyk Autor:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hodinye Anotace: V prezentaci je názorně vysvětleno udávání času v angličtině s vizuální a zvukovou podporou. Vzdělávací oblast: Anglický jazyk Autor:"— Transkript prezentace:

1 Hodinye Anotace: V prezentaci je názorně vysvětleno udávání času v angličtině s vizuální a zvukovou podporou. Vzdělávací oblast: Anglický jazyk Autor: Mgr. Martina Hulenková Jazyk: Anglický Očekávaný výstup: Rozumí známým slovům a jednoduchým větám se vztahem k osvojovaným tématům, čtou samostatně. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: Druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Šestý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Aj-Č 6.,7.03

2 TIME (čas)

3 TIME o´clock quarter half PAST TO minuty + p ř edložka + hodiny half past seven ten to four

4 TIME Listen and read. 1. It´s three o´clock. 2. It´s five past three. 3. It´s a quarter past three. 4. It´s half past three. 5. It´s twenty – five to four. 6. It´s a quarter to four.

5 TIME Read and match correct time. 1. It´s four o´clock. 4. It´s half past six. 2. It´s twenty past eleven. 5. It´s twenty to two. 3. It´s a quarter to 6. It´s a quarter past three. nine. A B CDE F 1D 2F 3E 4A 5C 6B

6 TIME Read, listen and complete the time. 1. Every day she gets up at …….. 2. She goes to work at …….. 3. She arrive at work at ……... 4. She has lunch at ……. and at …….. she goes home. 5. At ……. she has dinner with her family and then they watch TV. 6. At ……… she goes to bed.

7 TIME Check correct time. 1. Every day she gets up at half past six. 2. She goes to work at half past seven. 3. She arrive at work at ten to eight. 4. She has lunch at twelve o'clock and at four o'clock she goes home. 5. At seven o'clock she has dinner with her family and then they watch TV. 6. At a quarter past eleven she goes to bed.

8 Sources (zdroje) Autor obrázek, zvuk - snímek č. 4 © Mgr. Martina Hulenková [cit. 2011-05-09] Zvuk – snímek č. 6: http://www.adelescorner.org/listening/my_day/my_day_1.htmlhttp://www.adelescorner.org/listening/my_day/my_day_1.html


Stáhnout ppt "Hodinye Anotace: V prezentaci je názorně vysvětleno udávání času v angličtině s vizuální a zvukovou podporou. Vzdělávací oblast: Anglický jazyk Autor:"

Podobné prezentace


Reklamy Google