Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Téma hodiny: Afrika – národní parky Předmět: Zeměpis Ročník: 2. Anotace: Seznámení s nejznámějšími národními parky v Africe, jejich polohou a obyvateli.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Téma hodiny: Afrika – národní parky Předmět: Zeměpis Ročník: 2. Anotace: Seznámení s nejznámějšími národními parky v Africe, jejich polohou a obyvateli."— Transkript prezentace:

1 Téma hodiny: Afrika – národní parky Předmět: Zeměpis Ročník: 2. Anotace: Seznámení s nejznámějšími národními parky v Africe, jejich polohou a obyvateli. Dokumentární film. Klíčová slova: národní parky, Serengeti, Ngorongoro, Krugerův, Kilimandžáro, Nakuru, Etosha, dokumentární film Autor: Mgr. Petr Dušek Datum vytvoření: Škola – adresa: Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice, Komenského 3

2 AFRIKA Národní parky

3

4 Serengeti Rozlohou km2 patří mezi největší parky Afriky. Je zapsán na seznamu UNESCO. Pohybují se po něm nejznámější zvířata Afriky - zebry, žirafy, lvi, gepardi, sloni nebo nosorožci. Park byl obýván Masaji od nich pochází i název v překladu „nekonečná prérie“

5 Ngorongoro Park Ngorongoro je v a kolem kaldery vyhaslého vulkánu. Kráter je 610 m hluboký, dno má plochu 260 km² a leží v nadmořské výšce m. Celková rozloha parku je km² Žije zde přibližně jedinců což je největší koncentrace volně žijících zvířat.

6 Krugerův Založen byl v roce 1902 a je tedy nejstarším v Africe. Druhová rozmanitost rostlin i živočichů je obrovská. Z nejvýznamnějších - nosorožec bílý a nosorožec černý, slon, hroch, antilopy, pakoně

7 Kilimandžáro NP s nejvyšší horou Afriky je téměř na rovníku přesto na vrcholu vysokém 5895 m je sníh a led po celý rok. Předpokládá se však, že kvůli globálnímu oteplování zmizí do roku K výstupu který trvá asi 5 dní je povinností najmout si průvodce

8 Etosha Zaujímá plochu km² v Namibii. Byl založen roku 1907, tehdy měl rozlohu km² a byl největší přírodní rezervací světa. Je velmi významný díky výskytu velkého množství ohrožených druhů např. nosorožce dvourohého.

9 Nakuru NP Lake Nakuru je oblast o rozloze 180km² z toho jezero 62km². Jezero leží v zalesněné krajině a kolem jsou mokřiny, skalnaté útesy i otevřené plochy. Voda v jezeře je slaná. Jezero je oblíbené u Plameňáků růžových slétá se tam hejno 1-2 mil. kusů.

10 Kde žijí? Obr. 1. Obr. 3. Obr. 4. Obr. 2. Obr. 6. Obr. 5.

11 Dokumentární film

12 ANDĚL, J., MAREŠ R. (1999): Starý svět – Asie, Afrika. Encyklopedický přehled zemí. Nakladatelství Olomouc, Olomouc, 293 p. RADE [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: GOBEYOND [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: 2n/ VACATIONADVICE [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: FLECKR [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: NOVINKY [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: znehodnocovani-bankovek-zachranuje-nosorozce.html AFRIKAWEB [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: safari-park-krugrer.htm NATIONAL-GEOGRAPHIC [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: geographic.cz/detail/tyden-ve-fotografii-nejzajimavejsi-obrazky-uplynulych-7-dni-19153/ TRAVELINAFRICA [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: JAMBOAFRICANADVENTURES [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: Použité zdroje:

13 TCS-KENYAAFRICA [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: kenyaafrica.blogspot.cz/2010_12_01_archive.html NEWSWATCH [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: YOUTUBE [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: Obr. 1. [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: zivocisne-rise/d:to-jsem-z-toho-jelen-21 Obr. 2. [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: Obr. 3. [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: Obr. 4. [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: cm.html Obr. 5. [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: Obr. 6. [online]. [cit ]. Dostupné z WWW:


Stáhnout ppt "Téma hodiny: Afrika – národní parky Předmět: Zeměpis Ročník: 2. Anotace: Seznámení s nejznámějšími národními parky v Africe, jejich polohou a obyvateli."

Podobné prezentace


Reklamy Google