Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

BAROKO V ČECHÁCH. Architekti Kryštof Dientzenhofer a Kilián Ignác Dientzenhofer – chrám sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze, Loreta Jan Blažej Santini.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "BAROKO V ČECHÁCH. Architekti Kryštof Dientzenhofer a Kilián Ignác Dientzenhofer – chrám sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze, Loreta Jan Blažej Santini."— Transkript prezentace:

1 BAROKO V ČECHÁCH

2 Architekti Kryštof Dientzenhofer a Kilián Ignác Dientzenhofer – chrám sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze, Loreta Jan Blažej Santini Aichel – klášter Kladruby,kaple sv.Jana Nepomuckého na Zelené hoře

3 Loreta na Hradčanech

4 Chrám sv. Mikuláše

5

6 Santiniho kostel na Zelené hoře

7 Santiniho zámek Karlova koruna u Chlumce nad Cidlinou

8 Klášter Kladruby od Santiniho

9 Zámek Vranov

10 Sochaři Ferdinand Maxmilián Brokof – sochy na Karlově mostě Matyáš Bernard Braun – sochy na Karlově mostě, alegorie ctností a neřestí na Kuksu Hudba Adam Michna z Otradovic – písně Josef Mysliveček

11 Alegorie ctností a neřestí v Kuksu od M. B. Brauna

12 neřesti a ctnosti? Víra, Smilstvo, Naděje, Zoufalství, Láska, Závist, Trpělivost, Pýcha, Cudnost, Obžerství, Štědrost, Lakomství, Statečnost, Hněv, Píle, Lenost, Moudrost, Lehkomyslnost, Upřímnost, Pomluva, Spravedlnost a Lstivost. neřesti a ctnosti? Víra, Smilstvo, Naděje, Zoufalství, Láska, Závist, Trpělivost, Pýcha, Cudnost, Obžerství, Štědrost, Lakomství, Statečnost, Hněv, Píle, Lenost, Moudrost, Lehkomyslnost, Upřímnost, Pomluva, Spravedlnost a Lstivost.

13 Barokní sousoší na Karlově mostě

14 Adam Michna z Otradovic Josef Mysliveček

15 Titulní list České mariánské muziky od Adama Michny z Otradovic

16 Malíři V. V. Reinar Karel Škréta Petr Jan Brandl Jan Kupecký (portrétista) Václav Hollar (působil v Anglii)

17 Petr Jan Brandl Karel Škréta

18 Autoportrét V. V. Reinera Václav Hollar

19 Pohled na Prahu od V. Hollara

20 Autoportrét od Jana Kupeckého

21 Literatura Členové jezuitského řádu: Bedřich Briedel Bohuslav Balbín Exilová literatura Jan Amos Komenský – Labyrint světa a ráj srdce

22 Bohuslav Balbín

23 Jan Amos Komenský

24 Komenského představa světa, kterou nakreslil ve svém díle Labyrint světa a ráj srdce

25 BAROKO V ČESKÝCH ZEMÍCH ARCHITEKTI: ARCHITEKTI: Kryštof Dientzenhofer a Kilián Ignác Dientzenhofer – chrám sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze, Loreta Jan Blažej Santini Aichel – klášter Kladruby,kaple sv.Jana Nepomuckého na Zelené hoře SOCHAŘI: Ferdinand Maxmilián Brokof – sochy na Karlově mostě Matyáš Bernard Braun – sochy na Karlově mostě, alegorie ctností a neřestí na Kuksu HUDEBNÍCI: Čechy = „konzervatoř Evropy“ Adam Michna z Otradovic – písně: ´Chtíc, aby spal …“, „ Já husárek malý…“ Josef Mysliveček SPISOVATELÉ:Členové jezuitského řádu: Bedřich Briedel Bohuslav Balbín EXILOVÁ LITERATURA: Jan Amos Komenský – Labyrint světa a ráj srdce MALÍŘI: V. V. Reinar Karel Škréta Petr Jan Brandl Jan Kupecký (portrétista) Václav Hollar (působil v Anglii)


Stáhnout ppt "BAROKO V ČECHÁCH. Architekti Kryštof Dientzenhofer a Kilián Ignác Dientzenhofer – chrám sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze, Loreta Jan Blažej Santini."

Podobné prezentace


Reklamy Google