Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Rosice, okres Chrudim

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Rosice, okres Chrudim"— Transkript prezentace:

1 Základní škola Rosice, okres Chrudim
Rosice 97, Rosice; IČO: ; tel.: ; Registrační číslo: CZ.1.07/1.4.00/ Název projektu: Každý je jedinečný Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Název vzdělávacího materiálu: Ptáci V – Papoušci, sovy, šplhavci Číslo materiálu v sadě, (šablona, sada): 10, (III/2, sada B) Autor materiálu: Marek Odstrčil Vzdělávací oblast, vzdělávací obor, vyučovací předmět, ročník/y: Člověk a příroda, Přírodopis, Přírodopis, 7. ročník Klíčová slova: Strunatci, obratlovci, ptáci, papoušci, sovy, šplhavci Anotace: Žáci prostřednictvím PowerPointové prezentace získají základní informace o vybraných řádech třídy ptáci a procvičí si poznávání jejich nejběžnějších zástupců podle fotografií. Materiál lze využít při výuce na interaktivní tabuli nebo s ním pracují žáci samostatně na PC. Materiál byl vytvořen (datum, období): Ověření ve výuce: Datum: Třída: 7. Ověřil/a: Marek Odstrčil Další strana Prohlášení Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla. Prohlašuji dále, že výše uvedený materiál byl ověřen ve výuce a proveden o tom zápis do TK. Dávám souhlas, aby moje dílo bylo dáno k dispozici veřejnosti k účelům volného užití (§30 odst. 1 zákona 121/200 Sb.), tj. že k uvedeným účelům může být kýmkoliv zveřejňováno, používáno, upravováno a uchováváno.

2 Řád: Papoušci Jsou známí svou vysokou inteligencí.
Mají velký hákovitý zobák s ozobím. Nohy jsou uzpůsobené ke šplhání a uchopování, dva prsty směřují dopředu a dva dozadu. Peří ošetřují pomocí prachového pudru. Mají poměrně dlouhý ocas. Hnízdí v dutinách stromů. Zástupci: papoušek vlnkovaný (andulka), ara, amazoňan. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

3 ara ararauna papoušek vlnkovaný (andulka)
[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

4 Řád: Sovy Některými znaky jsou podobní dravcům.
Hlava je velmi pohyblivá, oči směřují dopředu. Mají vynikající sluch a ostrý zahnutý zobák. Spáry jsou vybaveny ostrými drápy k lovu kořisti, zejména drobných savců a ptáků. Loví za šera a v noci. Měkké peří umožňuje neslyšný let. Zástupci: sova pálená, výr velký, puštík obecný, kalous ušatý, sýček obecný. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

5 sova pálená výr velký [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

6 puštík obecný kalous ušatý
[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

7 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
sýček obecný [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

8 Řád: Šplhavci Mají dlátovitý zobák umožňující dobývání potravy zpod kůry stromů. Šplhavé nohy jsou opatřeny dvěma prsty směřujícími dopředu a dvěma dozadu. Silná a dlouhá ocasní pera slouží jako opora při šplhání. Hnízdí v dutinách stromů. Živí se bezobratlými živočichy žijícími pod kůrou stromů. Zástupci: datel černý, strakapoud velký, žluna zelená. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

9 datel černý strakapoud velký
[cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

10 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
žluna zelená [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

11 Podle fotografie urči druh vyobrazeného živočicha
Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

12 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
amazoňan velký papoušek vlnkovaný (andulka) kakadu žlutolící [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

13  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

14 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
ara ararauna korela chocholatá papoušek nádherný [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

15  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

16 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
sovice sněžná sýc rousný sova pálená [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

17  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

18 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
sýček obecný výr velký puštík bělavý [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

19  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

20 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
puštík obecný kulíšek nejmenší sýček obecný [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

21  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

22 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
sova pálená puštík obecný kalous ušatý [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

23  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

24 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
sýček obecný kulíšek nejmenší kalous pustovka [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

25  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

26 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
strakapoud velký krutihlav obecný datel černý [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

27  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

28 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
žluna šedá strakapoud velký datel černý [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

29  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

30 [cit. 2012-10-08]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:
datlík tříprstý strakapoud malý žluna zelená [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

31  Správná odpověď!  Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

32 Konec prezentace! Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

33 Použité zdroje Zdroje tištěné: Zdroje elektronické:
RYCHNOVSKÝ, Boris; ODSTRČIL, Marek; POPELKOVÁ-LAKOTOVÁ, Petra; KUBEŠOVÁ, Soňa. Přírodopis pro 7. ročník, 1. díl: Strunatci. Brno: Nová škola, s. r. o., 2008, ISBN Zdroje elektronické: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: < < < < < < < < < < Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.

34 Toto není správná odpověď. Zkus to znovu!
Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Marek Odstrčil.


Stáhnout ppt "Základní škola Rosice, okres Chrudim"

Podobné prezentace


Reklamy Google