Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

V lese Jehličnaté a listnaté stromy DUM 16/1. Tento výukový materiál byl vytvořen v rámci projektu „ EU-peníze“ Autor: Mgr. Jana Lažová Období: červen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "V lese Jehličnaté a listnaté stromy DUM 16/1. Tento výukový materiál byl vytvořen v rámci projektu „ EU-peníze“ Autor: Mgr. Jana Lažová Období: červen."— Transkript prezentace:

1 V lese Jehličnaté a listnaté stromy DUM 16/1

2 Tento výukový materiál byl vytvořen v rámci projektu „ EU-peníze“ Autor: Mgr. Jana Lažová Období: červen 2011 Anotace: metodický materiál do výuky člověk a jeho svět s fotkami a základními informacemi Číslo a název šablony klíčové aktivity: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji ICT Jazyk: jazyk český Druh učebního materiálu: metodický materiál Cílová skupina: žák Typ vzdělání: základní vzdělání Věková skupina: 1.r. ZŠ, 2.r. ZŠ, 3.r. ZŠ

3 Les les je přírodní společenství, které má pro člověka zvláštní význam stromy v lese vytvářejí mnoho kyslíku, který potřebujeme k dýchání. Dále spolu s mechem udržují zásobu vody a dávají nám dřevo. Les poskytuje potravu lidem a živočichům

4 v lese rostou jehličnaté a listnaté stromy. listy listnatých stromů na podzim opadávají. tuhé jehlicové listy jehličnatých stromů jsou po celý rok zelené a neopadávají. Pouze modřín s měkkými jehlicemi je opadavý.

5 STROMY JEHLIČNATÉ

6 Borovice

7 Borovice - šišky

8 Jedle

9 Jedle – šiška a větvička

10 Smrk

11 Smrk - šišky

12 Modřín

13 Modřín - šišky

14 STROMY LISTNATÉ STROMY LISTNATÉ

15 Bříza

16 Jehnědy

17 Dub

18 Žaludy

19 Javor

20 Dvounažka

21 Lípa

22 Oříšek

23 Buk

24 Bukvice - nažky

25 Jasan

26 Nažka

27 Hledej názvy stromů Nenechávejte jed ležet volně. Přines mrkev do polívky. Záborov i celé okolí zaplavila voda. Sytou modří namaluj oblohu. Mezi zeleninu patří zelí, paprika, i petržel. Ve středu bude pršet.

28 Otázky: 1. Do kterých dvou skupin dělíme stromy? 2. Vyjmenuj stromy jehličnaté? 3. Který jehličnatý strom v zimě opadává? 4. Jaké znáš stromy listnaté? 5. Jak se jmenuje plod dubu a buku?

29 Odkazy http://cs.wikipedia.org/wiki/Les http://cs.wikipedia.org/wiki/Borovice http://cs.wikipedia.org/wiki/Jedle http://cs.wikipedia.org/wiki/Jedle_sibi%C5%99sk%C3%A1 http://cs.wikipedia.org/wiki/Jedle_b%C4%9Blokor%C3%A1 http://cs.wikipedia.org/wiki/Smrk http://cs.wikipedia.org/wiki/Smrk_ztepil%C3%BD http://cs.wikipedia.org/wiki/Mod%C5%99%C3%ADn http://cs.wikipedia.org/wiki/Mod%C5%99%C3%ADn_opadav%C3%BD http://cs.wikipedia.org/wiki/Mod%C5%99%C3%ADn_dahursk%C3%BD http://cs.wikipedia.org/wiki/B%C5%99%C3%ADza_ojcovsk%C3%A1 http://cs.wikipedia.org/wiki/B%C5%99%C3%ADza http://cs.wikipedia.org/wiki/Jehn%C4%9Bda http://cs.wikipedia.org/wiki/Dub_cer http://cs.wikipedia.org/wiki/Dub

30 http://cs.wikipedia.org/wiki/Javor_st%C5%99%C3%ADbrn%C3%BD http://cs.wikipedia.org/wiki/Javor http://cs.wikipedia.org/wiki/Dvouna%C5%BEka http://cs.wikipedia.org/wiki/L%C3%ADpa_obecn%C3%A1 http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Lipa_rada.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Tilia_euchlora2.JPG http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Bucina-na-uboci-Bourneho.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Buchenwald_1.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Illustration_Fagus_sylvatica0.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:European_Beech.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Illustration_Fraxinus_excelsior0.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Kilometrovka.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Fraxinus_excelsior.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:NarrowleafAsh.jpg Muhlhauserová H, Svobodová J.: Prvouka 2, Nová škola, s.r.o., Brno 2001 Muhlhauserová H., Svobodová J.: Metodický průvodce učebnicí Prvouka 2, Nová škola, s.r.o., Brno 2003


Stáhnout ppt "V lese Jehličnaté a listnaté stromy DUM 16/1. Tento výukový materiál byl vytvořen v rámci projektu „ EU-peníze“ Autor: Mgr. Jana Lažová Období: červen."

Podobné prezentace


Reklamy Google