Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výroba knihy Národní obrození Václav Matěj Kramerius – nakladatelství Česká expedice - Vydával staré kroniky, zábavné knížky, ale i česky psané noviny.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výroba knihy Národní obrození Václav Matěj Kramerius – nakladatelství Česká expedice - Vydával staré kroniky, zábavné knížky, ale i česky psané noviny."— Transkript prezentace:

1 Výroba knihy Národní obrození Václav Matěj Kramerius – nakladatelství Česká expedice - Vydával staré kroniky, zábavné knížky, ale i česky psané noviny

2 Výtvarné zpracování knihy Ilustrace - výtvarný doprovod knihy, který má text osvětlit a vysvětlit, učinit srozumitelnějším Ilustrátor – autor ilustrací

3 Ilustrace Ilustrace – uvnitř knihy

4 Ilustrace Výtvarně zpracovaný přebal knihy

5 Revoluce Jaké obrazy se ti v hlavě objeví, když se řekne revoluce? Ne slova, ale obrazy? Co si představíš?

6 Revoluce Revoluce = rychlý, výrazný, skokový přechod, prudká změna Jaké revoluce znáš?

7 … průvodce po revolucích Vytvoř průvodce po revolucích. Hodnocena bude jak výtvarná (vv), tak obsahová stránka (děj). Odevzdání – nejspíš leden/únor.

8 Výtvarná stránka Přebal knihy (ručně) Ilustrace k jednotlivým revolucím (mohou být i vytištěné) Kvalita AKvalita BKvalita C Přebal knihy Přebal je detailně propracován, má promyšlenou kompozici. Nápis je výtvarně zpracován. Přebal je barevný. Pozadí je zpracované. Kresby se týkají tématu revoluce. Přebal je propracován, je barevný a má promyšlenou kompozici. Pozadí je alespoň částečně zpracované. Kresby se částečně týkají tématu revoluce. Přebal není detailně zpracován, chybí promyšlená kompozice. Pozadí není úplně zpracované. Kresby se ne vždy týkají tématu revoluce. Ilustrace uvnitř knihy Ilustrace je propracovaná. Doplňuje informace z textu. Je popsaná. Ilustrace je částečně propracovaná. Netýká se textu. Je popsaná. Ilustrace buďto chybí, nebo není vůbec propracovaná. Chybí popisek.

9 Odborná stránka Kde? V čem? Proč? Co se změnilo? Co přinesla pozitivního? Co přinesla negativního?

10 Kritéria – odborná stránka Kvalita AKvalita BKvalita C Informace Průvodce obsahuje odpovědi na všechny otázky. Odpovědi se týkají zadání. Jsou psány ve větách. Obsahuje alespoň dvě pozitiva a negativa. Průvodce obsahuje většinu odpovědí na otázky. Odpovědi se týkají zadání. Ne vždy jsou psány ve větách. Obsahuje pouze jedno pozitivum a negativum. Průvodce obsahuje jen některé odpovědi. Ne vždy se týkají otázek. Odpovědi nejsou psány ve větách. Přehlednost a čitelnost Text je čitelný. Jednotlivé informace jsou odděleny (graficky, barevně), dobře se hledají. Text je čitelný. Některé informace se v textu špatně hledají. Text je špatně čitelný. Většina informací se v něm těžko hledá.


Stáhnout ppt "Výroba knihy Národní obrození Václav Matěj Kramerius – nakladatelství Česká expedice - Vydával staré kroniky, zábavné knížky, ale i česky psané noviny."

Podobné prezentace


Reklamy Google