Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:III/2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:III/2."— Transkript prezentace:

1 ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT AUTOR:Mgr. Iva Herrmannová TEMATICKÁ OBLAST:Molekulová fyzika a termika NÁZEV DUMu:Rovnovážný stav soustavy POŘADOVÉ ČÍSLO DUMu:03 KÓD DUMu:IH_MOL_FYZ_03 DATUM TVORBY:5.10.2012 ANOTACE (ROČNÍK):Prezentace je vytvořena jako podpora výkladu tématu rovnovážný stav soustavy ve 2. ročníku (sextě) SŠ. Inovativní je využití jednoduchých vizualizací základních pojmů pro jejich snadnější memorizaci. METODICKÝ POKYN:V prezentaci je zmíněn pojem stav s největší pravděpodobností výskytu. Vysvětlení pojmu poskytuje prezentace s názvem „Rovnovážný stav soustavy jako stav s největší pravděpodobností výskytu“ ze stejné tématické oblasti.

2 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY

3 Termodynamická SOUSTAVA (TS):

4 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY Termodynamická SOUSTAVA (TS): zkoumané těleso (skupina těles)

5 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY Termodynamická SOUSTAVA (TS): zkoumané těleso (skupina těles)

6 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY Termodynamická SOUSTAVA (TS): zkoumané těleso (skupina těles) STAV soustavy:

7 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY Termodynamická SOUSTAVA (TS): zkoumané těleso (skupina těles) STAV soustavy: popis pomocí skupenství, uspořádání částic, veličin (T,V, m, p, n, N),.

8 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY Termodynamická SOUSTAVA (TS): zkoumané těleso (skupina těles) STAV soustavy: popis pomocí skupenství, uspořádání částic, veličin (T,V, m, p, n, N),. T Vmpn, N STAVOVÉ VELIČINY

9 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY soustava je v ROVNOVÁŽNÉM stavu, pak

10 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY soustava je v ROVNOVÁŽNÉM stavu, pak se stavové veličiny nemění (p=konst.,V=konst.,T=konst.,….)

11 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY soustava je v ROVNOVÁŽNÉM stavu, pak se stavové veličiny nemění (p=konst.,V=konst.,T=konst.,….) nepozorujeme makroskopické změny na soustavě (!!mikroskopické děje uvnitř probíhají neustále!!)

12 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY soustava je v ROVNOVÁŽNÉM stavu, pak se stavové veličiny nemění (p=konst.,V=konst.,T=konst.,….) nepozorujeme makroskopické změny na soustavě (!!mikroskopické děje uvnitř probíhají neustále!!) platí - nachází-li se soustava po určitou dobu v neměnných vnějších podmínkách, přejde do rovnovážného stavu

13 ROVNOVÁŽNÝ STAV SOUSTAVY soustava je v ROVNOVÁŽNÉM stavu, pak se stavové veličiny nemění (p=konst.,V=konst.,T=konst.,….) nepozorujeme makroskopické změny na soustavě (!!mikroskopické děje uvnitř probíhají neustále!!) platí - nachází-li se soustava po určitou dobu v neměnných vnějších podmínkách, přejde do rovnovážného stavu je to stav s největší pravděpodobností výskytu

14 DRUHY SOUSTAV OTEVŘENÁ, UZAVŘENA, IZOLOVANÁ, ADIABATICKY IZOLOVANÁ OTEVŘENÁ MOŽNÁ VÝMĚNA ČÁSTIC I ENERGIE S OKOLÍM UZAVŘENÁ NEMOŽNÁ VÝMĚNA ČÁSTIC S OKOLÍM, ENERGIE ANO IZOLOVANÁ NEMOŽNÁ VÝMĚNA ČÁSTIC A ENERGIE S OKOLÍM ADIABATICKY IZOLOVANÁ NEMOŽNÁ TEPELNÁ VÝMĚNA S OKOLÍM

15 Zdroje http://office.microsoft.com/


Stáhnout ppt "ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:III/2."

Podobné prezentace


Reklamy Google