Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TEPELNÉ VLIVY 1 VY_32_INOVACE_01-17 Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TEPELNÉ VLIVY 1 VY_32_INOVACE_01-17 Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA."— Transkript prezentace:

1 TEPELNÉ VLIVY 1 VY_32_INOVACE_01-17 Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA

2

3 1. stupeň Popáleniny I. stupně se projevují zarudlou kůží. Nedochází k otokům a kůže se při hojení odloupává. Tyto popáleniny se zhojí v řádu několika dnů.

4 2. stupeň Popáleniny II. stupně se projeví vznikem puchýře na popáleném místě. Rána je v okolí puchýře zarudlá. Po určité době puchýř praskne a odhalí podkožní vrstvu, která je náchylná k infekci. Doba hojení u popálenin druhého stupně je několik týdnů.

5

6  Popáleniny III. stupně jsou popáleniny, kdy dochází k naprostému zničení nervových zakončení v kůži. Proto je kůže bílá a nebolestivá. 3. stupeň

7

8  Popáleniny IV. stupně jsou charakterizovány naprostou ztrátou kůže (zuhelnatěním kůže). 4. stupeň

9 http://www.medishopsk.sk/?l1=charakteristika-tepelnej-popaleniny&img=3 http://www.prvni-pomoc.com/pravidlo-deviti-popaleniny http://www.gify.nou.cz/index.htm http://www.bolito.cz/cz/popaleniny.html http://www.prolekare.cz/hojeniran-novinky/porovnani-ucinku-olivoveho-oleje-a-sulfadiazinu- stribrneho-v-lecbe-popalenin-2-stupne-2359 http://www.prolekare.cz/hojeniran-novinky/porovnani-ucinku-olivoveho-oleje-a-sulfadiazinu- stribrneho-v-lecbe-popalenin-2-stupne-2359 http://www.liposukce.cz/popaleniny/kriteria-zavaznosti-popalenin.htm http://zdravi.e15.cz/clanek/sestra/prvni-pomoc-u-pacienta-s-termickym-urazem-453259 http://www.bolito.cz/cz/popaleniny.html

10 ANOTACE


Stáhnout ppt "TEPELNÉ VLIVY 1 VY_32_INOVACE_01-17 Jolana Fialová SOU Domažlice KOSMETIKA."

Podobné prezentace


Reklamy Google