Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Žák definuje vstupně-výstupní zařízení a počítačovou skříň Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže definovat vstupně-výstupní zařízení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Žák definuje vstupně-výstupní zařízení a počítačovou skříň Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže definovat vstupně-výstupní zařízení."— Transkript prezentace:

1 Anotace Žák definuje vstupně-výstupní zařízení a počítačovou skříň Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže definovat vstupně-výstupní zařízení a počítačovou skříň Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Monitor, tiskárna, reproduktory Druh učebního materiálu Prezentace Druh interaktivity Aktivita / Výklad Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let / 7. ročník Celková velikost/Datum 1,39 MB – soubor *.ppt (PowerPoint)/říjen 2011 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 19 - 11

2 Hardware – vstupně-výstupní zařízení a počítačová skříň OSOBNÍ POČÍTAČ Pokyny a vysvětlivky: Zápis do sešitu K zamyšlení Praktická část na počítači Videoukázka

3 Zařízení, které plní funkce jak vstupního, tak výstupního zařízení. Patří sem dotykový monitor a nově tablet PC Hardware – vstupně-výstupní zařízení

4  je monitor nebo LCD displej s takovou technologií, která umožňuje dotekem prstu ovládat počítač. V řadě případů umožňuje nahradit klávesnici. Dotykový monitor Hardware – vstupně-výstupní zařízení

5 Hardware – počítačová skříň  Počítačová skříň je pouzdro pro jednotlivé součástky (komponenty), které tvoří základ počítače.  Protože počítače mají různá určení, tedy využívají se k různým účelům (na hry, kancelářské práce apod.), musí bát tomuto uzpůsobeny. Z těchto důvodů jsou počítačové skříně různě velké, aby bylo možné do nich naskládat vše, co je nutné k práci, a to s ohledem na volný prostor k dostatečnému chlazení. Počítačová skříň

6 Hardware – počítačová skříň V zásadě jsou na trhu dva základní typy skříní:  tower (věž)  desktop Počítačová skříň Desktop je nízký a široký, bývá položen na stole a na něj se umisťuje monitor, a tím šetří místo.

7 Hardware – počítačová skříň Skříně typu „tower“ se dále dělí na:  minitower  miditower  bigtower Počítačová skříň Tower je vyšší než širší, a stojí tedy většinou schován pod stolem, aby právě na stole toto místo nezabíral.

8 Hardware – počítačová skříň Počítačová skříň Nejmenší je, jak je z názvu patrné „minitower“. Ten nabízí minimum místa a hodí se spíše pro počítače, které toho v sobě moc nemají, omezují se pouze na pár základních komponentů. Skříně minitower mívají zpravidla dvě pozice pro mechaniky velikosti 5,25 palce (např. DVD- ROM, DVD-RW) a dvě pozice pro mechaniky velikosti 3,5 palce (disketová mechanika).

9 Hardware – počítačová skříň Počítačová skříň „Miditower“ je dnes nejrozšířenější. Tyto skříně jsou o něco větší než minitowery, zpravidla jen o několik centimetrů. Většinou obsahuje čtyři pozice o velikosti 5,25 palce a dvě pozice o velikosti 3,5 palce, z nichž jsou jen dvě vyvedeny ven. Tyto skříně umožňují možnost rozšíření a zabezpečují lepší chlazení vnitřku skříně.

10 Hardware – počítačová skříň Počítačová skříň Největším typem skříně je „bigtower“. Ten obsahuje na výšku až 60 cm, podle typu výrobce. Je možné do ní zapojit až 5 zařízení o velikosti 5,25 palce a 3 až 5 zařízení velikosti 3,5 palce. Tyto skříně se využívají převážně pro servery, kde je nutné zapojit více pevných disků a dalších zařízení, pro které by nebylo v menších věží místo.

11 Rychlé opakování: K čemu slouží vstupně-výstupní zařízení? 1.K ovládání počítače a jeho chodu.K ovládání počítače a jeho chodu. 2.Zobrazuje procesy a jevy počítačové skříně.Zobrazuje procesy a jevy počítačové skříně. 3.Umožňuje obě dvě předchozí odpovědi.Umožňuje obě dvě předchozí odpovědi.

12 Tvá odpověď je: SPRÁVNĚ Pokračuj dále >>

13 Tvá odpověď je: ŠPATNĚ Zkus to znovu >>

14 Rychlé opakování: Jaký typ počítačové skříně je na obrázku? Desktop Minitower Tower Miditower

15 Zdroje Text:  Obecné definice nebo vlastní text autora Obrázky:  Vlastní fotografie autora DUMu


Stáhnout ppt "Anotace Žák definuje vstupně-výstupní zařízení a počítačovou skříň Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže definovat vstupně-výstupní zařízení."

Podobné prezentace


Reklamy Google