Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Interaktivní volně šiřitelná prezentace o jedné ze stran ČR.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Interaktivní volně šiřitelná prezentace o jedné ze stran ČR."— Transkript prezentace:

1 Interaktivní volně šiřitelná prezentace o jedné ze stran ČR.

2 Logotyp strany  Jednotný vizuální styl reprezentující stranu  Růži používá ČSSD od svého vzniku Stáhnout manuál k logu [PDF]

3 Strana po roce 1989  Strana obnovena na XXIV. sjezdu, který se konal v březnu roku 1990.  Předsedou zvolen Jiří Horák a významnou roli měl i Valtr Komárek.  Strana utrpěla vnitřní rozpory.  V roce 1992 získala strana 16 mandátů.  V roce 1993 změnila strana název a zvolila Miloše Zemana předsedou

4 Strana po roce 1989  V roce 1998 sestavila ČSSD menšinovou vládu.  O čtyři roky později sestavila vlád v koalici s KDU-ČSL a US-DEU.  Předsedou vlády se stal v roce 2002 Vladimír Špidla.  Další premiéři: Stanislav Gross, Jiří Paroubek, Bohuslav Sobotka

5 Volební výsledky do PS - 1996 5% 35%

6 Volební výsledky do PS - 1998 * Platí stejné hodnoty v % jako v předchozím snímku.

7 Volební výsledky do PS - 2002 * Platí stejné hodnoty v % jako v předchozím snímku.

8 Volební výsledky do PS - 2006 * Platí stejné hodnoty v % jako v předchozím snímku.

9 Volební výsledky do PS - 2010 * Platí stejné hodnoty v % jako v předchozím snímku.

10 Volební výsledky do PS - 2013 * Platí stejné hodnoty v % jako v předchozím snímku.

11 Ekonomická jednání strany  Prosazuje sociálně tržní hospodářství.  V praxi se ovšem nesnažila příliš zmenšit státní dluh.  V minulých letech vlády ČSSD se státní dluh zvýšil.

12 Volby 2013 „Prosadíme dobře fungující stát.“

13 1. Vytvoříme nová pracovní místa  Nastartujeme hospodářský růst podporou soukromých investic a veřejnými investicemi do dopravní infrastruktury, zateplování domů, sociálního bydlení, rozvoje sociálních a zdravotních služeb a protipovodňových opatření. Nebudeme zvyšovat daň z přidané hodnoty, a zdražovat tím občanům život. Úřad práce se znovu musí stát místem, které lidem skutečně pomáhá najít práci. Podpoříme zaměstnávání mladých lidí a občanů se zdravotním postižením. Pro rozvoj regionů s vysokou mírou nezaměstnanosti i pro rozvoj venkova využijeme zejména peněz z EU.

14 2. Zavedeme pořádek do výběru daní  Zvýšíme příjmy státního rozpočtu zdaněním velkých firem, vyšším zdaněním hazardu a lidí s nejvyššími příjmy. Prosadíme majetková přiznání se sankcí propadnutí nezdaněného majetku a zavedeme registrační pokladny. Nebudeme tolerovat daňové úniky.

15 3. Zajistíme kontrolu kvality potravin a přísnější regulaci cen energií a vody  Zavedeme přísná pravidla pro obchodní řetězce, aby došlo ke zlepšení kvality prodávaných potravin a vytvoření většího prostoru pro české potraviny. Stát musí chránit občany regulací cen elektřiny, plynu, tepla, vodného a stočného.

16 4. Postupně zvýšíme minimální mzdu  Zasadíme se o růst minimální mzdy z dnešních 8500 Kč na úroveň 12 000 Kč hrubého příjmu v roce 2018. Lidé, kteří poctivě pracují, se musejí ze mzdy uživit a mít vyšší životní úroveň než ti, kteří se práci vyhýbají.

17 5. Garantujeme kvalitní zdravotní péči dostupnou všem  Zlevníme léky snížením daně z přidané hodnoty a zrušíme všechny poplatky ve zdravotnictví, s výjimkou příspěvku na stravu v nemocnici. Posílíme financování veřejného zdravotnictví a zabráníme privatizaci nemocnic. Zajistíme kontrolu nad kvalitou poskytované péče.

18 6. Pomůžeme mladým rodinám  Podpoříme zvýšení počtu míst v jeslích a mateřských školách. Prosadíme podporu zaměstnavatelů, kteří vytvoří pracovní místa pro matky a otce po rodičovské dovolené. Podpoříme výstavbu startovacích bytů. Pomoc státu rodinám s dětmi pokládáme za nejlepší důchodovou reformu.

19 7. Zajistíme důstojné stáří  Prosadíme návrat k valorizaci důchodů podle míry zdražování; zastavíme vyvádění veřejných peněz z důchodového systému a zrušíme neúspěšný II. pilíř. Posílíme cenově dostupné sociální služby pro seniory. Prosadíme, a to nejen pro seniory, zákon o sociálním bydlení.

20 8. Chceme kvalitní školy pro naše děti  Zlepšíme postavení dobrých a kvalifikovaných učitelek a učitelů, včetně jejich odměňování. Zabráníme všem pokusům zavést školné na veřejných vysokých školách. Stát musí garantovat kvalitu a dostupnost vzdělání, včetně důkladné výuky jazyků, jako předpoklad dobrého uplatnění absolventů na trhu práce.

21 9. Budeme bránit občany před lichvou a zvůlí exekutorů  Zpřísníme regulaci půjček tak, abychom znemožnili lichvu a zabránili předlužování domácností. Zajistíme přísný dozor státu nad exekutory, zabráníme jejich nezákonným praktikám a omezíme nemravné zisky z vymáhání pohledávek.

22 10. Stát musí garantovat bezpečnost občanů  Zvýšíme počet policistů v oblastech s vysokou kriminalitou. Omezíme činnost heren a zastaváren s cílem snížit kriminalitu i praní špinavých peněz. Stanovíme přísnější pravidla pro podmíněně propouštěné vězně s cílem zabránit opakování trestné činnosti. Zlepšíme vybavenost profesionálních i dobrovolných hasičů. Před policií, soudy a úřady si musejí být občané skutečně rovni.

23 11. Místo privatizace státu - fungující demokratický stát  Zajistíme, aby občané za své daně dostávali kvalitní a fungující veřejné služby. Zastavíme tunelování veřejných rozpočtů. Zvýšíme kontrolu firem pracujících na státních zakázkách. Zajistíme, aby stát byl dobrým hospodářem a veřejné finance byly dlouhodobě udržitelné. Přijmeme zákon o státní službě. Prosadíme zákon o obecném referendu. Zpřísníme pravidla pro financování politických stran. Budeme usilovat o výrazné snížení finančních plateb státu v rámci církevních restitucí. Podrobný program ČSSD

24 Prostor pro dotazy posluchačů.

25 Zdroje a poděkování ČSSD.cz Tisková zpráva ČSSD (2013) Wikipedia

26 CC BY-NC-SA 3.0 CZ Uveďte autora - Nevyužívejte dílo komerčně - Zachovejte licenci 3.0 Česko Slouží výhradně k učebním účelům. www.lukasreznik.eu


Stáhnout ppt "Interaktivní volně šiřitelná prezentace o jedné ze stran ČR."

Podobné prezentace


Reklamy Google